Banky podporující "okamžitou platbu" - aktuální ke dni 14.12.2021
kód banky jméno banky poznámka
0100 Komerční banka, a.s. po zadání čísla účtu příjemce stačí vybrat volbu „okamžitá platba“
0300 ČSOB a Poštovní spořitelna nutné zaškrtnout "okamžitá platba".
Může se na vás vztahovat příplatek poštovní spořitelny 3 Kč
0600 MONETA Money Bank, a.s. po vyplnění čísla účtu, kódu banky a částky se okamžitá platba sama předvybere. Informace na webu banky
0800 Česká spořitelna, a.s. okamžitá platba je použita automaticky při zadání přes George. V případě selhání okamžité platby z důvodu výpadků jedné z bank z ní ale vznikne obyčejná platba, což je prý možné ověřit ve výpisu plateb. Pokud je stále v čekajích, je možné ji ještě zrušit. Zdá se že Česká spořitelna mnohem častější potíže s dostupností okamžitých plateb než je běžné u jiných bank. Člověk se to ale předem nedozví a tak může být jediným řešení zkusit zaplatit později znovu a poté žádat u nás vrácení jedné z plateb...
2010 Fio banka, a.s. nutné ručně vybrat při zadávání platby, nebo platit v rámci FIO banky.
2250 Banka CREDITAS a.s.Informace o možnosti poslat okamžitou platbu se objeví až po zadání čísla účtu příjemce a částky.
3030 Air Bank a.s. nutné zaškrtnout při zadávání platby
5500 Raiffeisenbank a.s. okamžitá platba je použita automaticky
5800 J&T Banka a.s.
6000 PPF banka a.s. podle tiskové zprávy je možné v internetovém bankovnictví zadat okamžité platby.
6100 Equa bank a.s. dle tiskové zprávy je možné okamžité platby posílat od 4.6.2020 pomocí mobilní aplikace.
6210 mBank S.A., organizační složka Okamžitá platbu je třeba vybrat a stojí 1 Kč. I běžné platby se provádí ve vlnách několikárt denně, tedy okamžitá platba může být nutností jen večer nebo o víkendu/ve svátek.
8040 Oberbank AG pobočka


Oficiální seznam bank podporujících okamžitou platbu z tabulky u ČNB Máte-li pochybnosti, můžete nejdříve zaplatit drobnou částku jako 5 Kč a vyčkat deset minut.
Pokud např. kvůli chybě banky platba neodejde jako okamžitá (banky službu obvykle negarantují - mohou mít výpadky) a platbu provedou jako obyčejnou, můžete platbu provést znovu později (pro jistotu na náš druhý účet) a pokud nebylo možné předešlou platbu zrušit, můžete u nás požádat o bezplatné vrácení. O vrácení zažádejte ihned (nejpozději 7 dní od platby) pomocí formuláře po přihlášení.
Pokud je platba odeslána jako obyčejná a nemáte účet u FIO nebo RB a dnes je pracovní den (před večerní uzávěrkou vaší banky), peníze budou připsány následující pracovní den do cca devíti hodin ráno. Je-li víkend nebo svátek, kredit bude připsán druhý pracovní den do devíti hodin ráno. Některé banky mohou zpracovat běžné platby zadané v pracovní den ráno nebo dopoledne ještě tentýž den, tedy k připsání dojde také ještě tentýž den, i když ne okamžitě.

Nepoužívejte zastaralé, pomalé a drahé "prioritní platby".

Pokud zjistíte, že výše uvedené informace nejsou přesné, napište nám na kontakt[zavináč]odorik.cz .