Toto je starší verze dokumentu!


D-Link DPH-541

Wi-fi telefon D-Link svoji konstrukcí připomíná mobil, má barevný displej. Hodí se ale spíše k použití jen na jednom nebo několika místech, protože přihlašování k wifi sítím má poněkud nešikovné.

Samotné používání telefonu je již jednoduché a pohodlné. Telefon umožňuje část s pokročilejším nastavením zaheslovat. Je tedy možné jej zapůjčovat např. hostům hotelu a pod. Jedná se o výprodej starších ale stále nepoužitých kusů.

Více informací o telefonu: Více informací http://www.amazon.com/D-Link-DPH-541-802-11g-Wi-Fi-Silver/dp/B000GFYS20

Manuál: http://www.manualowl.com/m/D-Link/DPH-541/Manual/243166

Jak to funguje

K uskutečnění hovoru je potřeba připojení k Internetu přes Wi-Fi (protokoly 802.11g a 802.11b). Tento Wi-Fi telefon je samostatné zařízení, které ke své činnosti nepotřebuje počítač, takže je jednoduše použitelný v hotelu, v kanceláři, v internetové kavárně, na letišti nebo všude tam, kde je k dispozici připojení k Internetu přes Wi-Fi. Okamžitě po připojení k Internetu je telefon připraven příjmat i uskutečňovat veškeré VOIP hovory a nijak se neliší od jakéhokoliv mobilního telefonu.

Jak telefon nastavit

Telefon je možné nastavovat jak pomocí menu, barevného displeje a klávesnice, tak pomocí vlastní webové stránky. Abychom se dostali na webové stránky telefonu, je nutné se nejdříve připojit do wifi sítě. V menu profile vyberu položku „Netowrk profile“ a tam vyberu bezdrátovou síť, vyberu způsob šifrování a zadám heslo. Položka profile je chráněna heslem, heslo je třeba zvolit, můžete i velmi jednoduché jako třeba A.

Ip adresu telefonu zjistím tak, že na hlavní stránce, kde mohu zadat i číslo, zmáčknu tlačítko vpravo nahoře ( status ) Nyní mohu pokračovat v nastavování na webu.

Defaultní jméno a heslo je sadmin sadmin

Jako první běžte do Phone settings a v ní vyberte položku Display Settings. Ani nejnovější firmware neopravuje bug, který způsobouje, že telefon může během vyzvánění usnout a po zdvihnutí hovoru se neprobere, což vede k zavěšení po čtyřech vteřinách. Nastavením LCD Off Time, na Always On se tomuto bagu vyhnete. Pokud netelefonujete, zavřete telefon a tím displej vypnete.

Nastavení SIPu je snadné tak, jak by se dalo čekat.

Výběr SIP účtu

Aby se zařízení připojilo na SIP účet, je potřeba ho vybrat.

Výběr SIP účtu:

Wireless Network Settings → Vybrat Profile→ Sip Account Choice→ Commit Changes

Známé potíže

  • Abyste se vyhnuli několikavteřinovému tichu na začátku hovoru, povolte na použité lince na webu Odorik jako jediný kodek ALAW=PCMA=G711A
  • Pokud používáte tento telefon, nepoužívejte na stejné lince ve stejnou dobu jiný telefon. (běžně to sip.odorik.cz podporuje) Tedy vyhraďte telefonu vlastní linku, jinak hrozí různé záhady.
  • Pokud dám redial (vytoč znovu volané číslo), je místo původního čísla vytočen jakýsi nesmysl.
  • Telefon doporučujeme používat jen pro odchozí hovory nebo po dobu, kdy očekáváte příchozí hovor a vždy jej v mezičase vypnout. Jinak je třeba každý den dobíjet baterii a nebo ještě lépe mít telefon trvale (pokud zrovna nevoláte) v nabíječce. Obecně výdrž wifi telefonů není dobrá - pro vyloženě domácí využití jsou lepší telefony DECT.
  • Neskladujte telefon ve vybitém stavu.

Poznámka k nabíjení

Zařízení neobsahuje redukci na českou zásuvku. Zařízení lze nabíjet pomocí datového kabelu, který zařízení také obsahuje.

 
eshop/d-link_dph-541.1439566585.txt.gz · Poslední úprava: 2015/08/14 17:36 (upraveno mimo DokuWiki)