Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
klonovani_linuxu [2015/08/24 10:15]
root [Připojení disků se kterými budeme pracovat]
klonovani_linuxu [2015/09/15 23:21] (aktuální)
root [Proprietární ovladače?]
Řádek 160: Řádek 160:
  
  
-==== Proprietární ovladače? ===+==== Proprietární ovladače? ​====
  
 Pokud má váš nový stroj nVidia grafickou kartu a stroj, z kterého klonujete, ji nemá, můžete dát přednost využívání proprietárního ovladače, který není běžnou součástí jádra a musí se instalovat zvlášť. Jméno někdy problematického opensource ovladače je //​nouveau//,​ a jestli je používán,​ můžete zjistit pomocí //​lsmod|grep nouveau//. Způsob jakým lze doinstalovat propritální ovladač se liší podle používané distribuce. V případě Debianu mi příkaz //​nvidia-detect//​ napíše, který přesně proprietární ovladač pro můj nvidia hardware je dobré si nainstalovat,​ a skript //​nvidia-xconfig//​ vygeneruje konfigurační soubor ///​etc/​X11/​xorg.conf//​. [[https://​wiki.debian.org/​NvidiaGraphicsDrivers|Viz poněkud rozvláčnější návod na Debian wiki.]] Pokud má váš nový stroj nVidia grafickou kartu a stroj, z kterého klonujete, ji nemá, můžete dát přednost využívání proprietárního ovladače, který není běžnou součástí jádra a musí se instalovat zvlášť. Jméno někdy problematického opensource ovladače je //​nouveau//,​ a jestli je používán,​ můžete zjistit pomocí //​lsmod|grep nouveau//. Způsob jakým lze doinstalovat propritální ovladač se liší podle používané distribuce. V případě Debianu mi příkaz //​nvidia-detect//​ napíše, který přesně proprietární ovladač pro můj nvidia hardware je dobré si nainstalovat,​ a skript //​nvidia-xconfig//​ vygeneruje konfigurační soubor ///​etc/​X11/​xorg.conf//​. [[https://​wiki.debian.org/​NvidiaGraphicsDrivers|Viz poněkud rozvláčnější návod na Debian wiki.]]
Řádek 166: Řádek 166:
 Proprietární ovladače využívají některá Wi-Fi zařízení,​ tedy i zde může být nutné doinstalovat nesvobodné ovladače podle potřeby. Proprietární ovladače využívají některá Wi-Fi zařízení,​ tedy i zde může být nutné doinstalovat nesvobodné ovladače podle potřeby.
  
 +
 +==== Jak rozdělit nový disk? ====
 +Pro UEFI je defaultní GPT. Pro BIOS je defualtní typ msdos. I BIOS dovede bootovat z GPT, ale musí se nechat jako první malá oblast označená jako grub_boot. Jinak by nebylo možné nainstalovat GRUB.
  
 ====== ​ ====== ====== ​ ======
 
klonovani_linuxu.txt · Poslední úprava: 2015/09/15 23:21 autor: root