Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
odorik_telefon_nastaveni_mikrofonu_a_reproduktoru [2015/05/18 12:51]
misa [Nastavení mikrofonu]
odorik_telefon_nastaveni_mikrofonu_a_reproduktoru [2018/10/25 10:31] (aktuální)
root [Nastavení mikrofonu]
Řádek 28: Řádek 28:
  
 Nepoužíváte-li sluchátka ale reproduktory,​ nebo je-li Vaše zvuková karta špatně nastavena, je možné, že po zakliknutí „Test mikrofonu ozvěnou“,​ uslyšíte divné dunění. To znamená, že vaše nastavení zvuku není optimální. Ztlumte citlivost mikrofonu (bude pak možná nutné mluvit více do mikrofonu) a ztlumte též reproduktory. Dejte mikrofon dále od reproduktorů až dunění ustane. Ideální je použít sluchátka s mikrofonem. Pokud dunění nejste schopni zbavit, můžete testovací režim vypnout zrušením zaškrtnutí „Test mikrofonu ozvěnou“. Volaná osoba však bude pravděpodobně slyšet svoji vlastní ozvěnu a nebude s hovorem spokojena. Nepoužíváte-li sluchátka ale reproduktory,​ nebo je-li Vaše zvuková karta špatně nastavena, je možné, že po zakliknutí „Test mikrofonu ozvěnou“,​ uslyšíte divné dunění. To znamená, že vaše nastavení zvuku není optimální. Ztlumte citlivost mikrofonu (bude pak možná nutné mluvit více do mikrofonu) a ztlumte též reproduktory. Dejte mikrofon dále od reproduktorů až dunění ustane. Ideální je použít sluchátka s mikrofonem. Pokud dunění nejste schopni zbavit, můžete testovací režim vypnout zrušením zaškrtnutí „Test mikrofonu ozvěnou“. Volaná osoba však bude pravděpodobně slyšet svoji vlastní ozvěnu a nebude s hovorem spokojena.
 +
 +Pokud nefunguje nastavení citlivosti přímo v programu Odorik.exe, můžete zkusit provést přímo v OS Windows dle obrázku (Windows 10)
 +
 +{{:​nastaveni_citlivosti_mikrofonu_windows10.png|}}
  
 ===== Nastavení reproduktorů ===== ===== Nastavení reproduktorů =====
 Pomocí šoupátka si nastavíte hlasitost reproduktorů tak, abyste zabránili nežádoucím rušivým vlivům. Pomocí šoupátka si nastavíte hlasitost reproduktorů tak, abyste zabránili nežádoucím rušivým vlivům.
  
-Pokud volaný slyší svoji ozvěnu i když jsou reproduktory vypnuty (nebo jsou zapnuty ale je odpojen mikrofon), je to nejspíše špatným nastavením zvukové karty. (Jak se dostat k nastavení pro Win XP: Tlačítko Start dole na liště. Spustit … **sndvol32** OK), Hledejte šoupátko „směšovač/​mixer“. Není-li šoupátko „směšovač“ přítomno, zvolte menu „Možnosti“→„Vlastnosti“ a zde pozaškrtávejte vše a projděte všechny nabízené alternativy). Vypněte v nastavení zvukové karty volbu „mixer“/​„směšovač“. Tato nesmyslná volba, je-li zapnuta, míchá sluchátka s mikrofonem přímo v kartě.+Pokud volaný slyší svoji ozvěnui když jsou reproduktory vypnuty (nebo jsou zapnuty ale je odpojen mikrofon), je to nejspíše špatným nastavením zvukové karty. (Jak se dostat k nastavení pro Win XP: Tlačítko Start dole na liště. Spustit … **sndvol32** OK), Hledejte šoupátko „směšovač/​mixer“. Není-li šoupátko „směšovač“ přítomno, zvolte menu „Možnosti“→„Vlastnosti“ a zde pozaškrtávejte vše a projděte všechny nabízené alternativy). Vypněte v nastavení zvukové karty volbu „mixer“/​„směšovač“. Tato nesmyslná volba, je-li zapnuta, míchá sluchátka s mikrofonem přímo v kartě.
  
 <wrap left round info 60%> <wrap left round info 60%>
 
odorik_telefon_nastaveni_mikrofonu_a_reproduktoru.1431946289.txt.gz · Poslední úprava: 2015/05/18 12:51 autor: misa