This is an old revision of the document!

Pozice programátora - kontrolní otázky

Není důležité to vědět, ale umět to rychle najít.

Jakým příkazem shellu ukončíme daemona, jehož PID je uložen v souboru /var/run/mujdaemon.pid?

Jaké klávesy zmáčknu, pokud chci ve Vimu přehodit (vyměnit) dvě slova? Kurzorem jsem na prvním.

Jaké klávesy zmáčknu, když chci otevřít nové okno ve Screen?

Mám tabulky:

  users a sloupečky id,volane_nejcasteji
  cdr a sloupečky user_id,calldate,src,dst (user_id ukazuje na záznam v tabulce users)

Chci provést update sloupečku volane_nejcasteji tak, aby obasahoval tel. číslo kam daný uživatel volá nejčastěji. (tedy nejčastější hodntu ze sloupečku dst pro daného uživatele)

Jaké jsou virtualizační nástroje pod Linuxem, které jsou nejefektivnější z hlediska využívání paměti? Jak lze virtualizační nástroje rozdělit?

Jakým příkazem zjistím IP adresu počítače a výchozí bránu? Jakým příkazem změním výchozí bránu?

Jaké mohou být důvody pro kompilování kernelu?

Hledáme pracovníka
Náplň práce
Provozujeme 8 fyzických serverů na kterých je umístěno cca 30 virtuálních serverů. Z toho 5 virtuálních serverů se týká projektu Odorik.cz, ostatní jsou využity na obdobné záležitosti. Vše pod linuxem.
Tyto servery je potřeba hlídat a postupně vylepšovat a rozvíjet další projekty. Nějaký čas zabere též technická podpora zákazníků. Chod serveru se z větší části hlídá přes webové rozhraní, z menší části linuxový terminál. Je stále co zdokonalovat a kdo si to nemyslí, ten stagnuje.
Požadované dovednosti

    Práce s linuxovou konzolí linuxu:bash, roury, základní příkazy a konfigurační a dokumentační zvyklosti unixů. Neustále používané "nástroje" jsou screen a vim.
    Znát alespoň jeden programovací jazyk a objektové programování. Pokud totiž znáte například Javu nebo ještě jednodušší Python a trochu vám to myslí, námi používaný jazyk Ruby se naučíte za tři dny. Je to totiž jeden z nejintuitivnějších jazyků vůbec, podobně jako Python.
    Základy SQL (mySQL)
    základy HTLM
    Práce s grafikou a základní estetické cítění výhodou.
    Nadání pro vymýšlení propagačních textů a návodů výhodou.

Požadované vlastnosti

    Zodpovědnost a poctivost - nechtěl bych svěřit informace a hesla všech našich zákazníků někomu nezodpovědnému
    Samostatnost a vlastní iniciativa - není možné pořád vymýšlet jednotlivé úkoly a kontrolovat jejich splnění
    Vytrvalost - jsou úkoly u nichž nezáleží na čase ale na kvalitě
    Práce Vás musí bavit - pokud někdo pracuje jen pro peníze, je to špatné.

Nabízené výhody

    U nás budete hlavou, prosazovat a obhajovat vlastní nápady a myšlenky. Ve velkých firmách jste jen malé kolečko v soukolí, které musí dělat přesně to co se od něj čeká a není dovoleno moc myslet.
    Jestliže nemáte problémy z pracovní morálkou můžete pracovat z domu.

Psaní návodů a jazyková korekce - PROSÍM JIŽ SE NEHLASTE, PŘIHLÁSILO SE VELKÉ MNOŽSTVÍ ZÁJEMCŮ

Hledáme brigádníka, který by byl schopen projít veškeré texty našich stránek a provést jazykovou korekturu. Je nutné být nadaný nejen jazykově, ale též chápat význam po technické stránce. Znalosti a zájem o technické záležitosti ze světa počítačů, telefonů i Linuxu jsou tedy vítány. Jazyková korektnost rozhodně nesmí být na úkor srozumitelnosti typického uživatele nebo stručnosti. Jedná se o texty na http://www.odorik.cz http://www.odorik.cz/w http://www.odorik.cz/ucet (tedy po přihlášení) A dále texty na http://wiki.4smart.cz

Zásady pro psaní takových článků, které ctíme, jsem shrnul v následujícím článku http://wiki.4smart.cz/doku.php?id=jak_psat_wiki_clanky

Úkol spočívá v opravách, vylepšování a doplňovaní již existujících textů. Následně také napsání několika nových návodů a textů. Před psaním nového textu je vždy nutné zjistit nejjednodušší možnou a dobře zapamatovatelnou a zopakovatelnou možnost. Dobré bývá návody doplnit ilustračními obrázky, případně youtube filmečky. Nemusí to být plně profesionální, musí to však výrazně pomoci typickému zákazníkovi (typický zákazník není technicky příliš zdatný) se v problematice orientovat…

Jak nás kontaktovat? Zkuste prosím najít alespoň dva nějaké nedostatky na našich stránkách a popsat jak by jste to navrhovali lépe. Dále popište svoje zkušenosti s podobnou prací. Napište též kontakt na sebe včetně telefonu. Pokud budete posílat životopis (není nezbytně nutné) pošlete jej jako pdf ne jako dokument ve wordu.

Přijmeme asistentku/asistenta - POZICE JE JIŽ OBSAZENA

Název firmy: miniTEL s.r.o.
IČ: 27718808
Kontaktni osoba: Petr Soukup
email: kontakt[zavináč]odorik.cz
Pracovní úvazek plný
Požadovaná praxe: není požadována
Mzda 12 000 - 20 000 Kč
Datum nástupu: ihned
Zaměstnanec může být i cizinec (musí znát dobře alespoň jeden cizí jazyk, např. ruštinu, musí ale dobře znát i češtinu) Místo vhodné pro absolventy, i osoby s mírným zdravotním postižením.
Souhlasíme se zveřejněním.
Před kontaktem si prosím přečtěte a vypracujte úkoly na http://www.odorik.cz/w/prace . Tam je též doporučený způsob kontaktu.
Místo práce: Brno - centrum

Předpokládaná náplň práce

Odpovídání lidem na dotazy, emailem, telefonicky i na internetovém fóru. Podílení se na průzkumů trhu a zjišťování názorů zákazníků. Práce též může obnášet psaní návodů a instrukcí. Dále by zde mohla být práce jako kontrolování nákupních a prodejních cen apod. V menší míře to bude též vyřizování administrativy (vyplňování, tisknutí a skenování smluv a jiných formalit), nebo podobné provozní záležitosti.

Kladně hodnocené dovednosti v bodech

  • schopnost psát všemi deseti prsty, nebo i jinak ale velmi rychle
  • ovládání českého pravopisu
  • znalost cizího jazyka (nejlépe angličtiny nebo ruštiny, němčina není potřeba), další jazyky jsou také vítané
  • umět pracovat s MS Word, Excel nebo ještě lépe s OpenOffice nebo LibreOffice
  • přístup k práci: pracuji hlavně protože mě to baví a abych se něco nového naučila
  • přístup k práci: přemýšlím jak věci udělat lépe nebo rychleji

Přestože se jedná převážně o práci s lidmi, je nutné mít alespoň částečně technické myšlení. Práce může obnášet úkoly jako nastavit mobilní telefon podle návodu, použít nějaký nový program dle návodu apod. Pokud většinu věcí a návodů na stránkách odorik.cz chápete, je to dobré.

Co nabízíme

Zajímavou, jedinečnou a přitom velmi rozmanitou práci s lidmi. Zákazníci jsou velmi různorodí a většinou i příjemní a vděční za pozornost. Na rozdíl od velké firmy máte možnost něco přímo změnit a ovlivnit. Volná pracovní doba, možnost občas pracovat z domu. Běžné místo výkonu práce je nedaleko Mendlova náměstí. Můžete tak být součástí zajímavého a rozvíjejícího se projektu.

Jak začít ?

Prosím zkuste splnit naše úkoly. Bohužel není v našich silách odpovídat všem co pošlou jen samotný životopis bez jediného splněného úkolu.

Úkol 1:

Část A) Zaregistrujete se jako zákazník na Odorik.cz a zkusíte využít alespoň některé nabízené možnosti. K testování automaticky dostanete 10 Kč kreditu na vyzkoušení, pokud to nebude stačit, můžete si dobít platbou v hotovosti 100 Kč na poště pomocí čárového kódu - částka Vám bude u pohovoru vrácena včetně 10 Kč poplatku. (pokud nebudete na pohovor vybrána, pošleme Vám peníze zpět na účet)

Část B) Zapisujte si vše co se vám zdá nedokonalé a zbytečně složité nebo též dobré. Budeme se ptát na Vaše názory a jak tomu rozumíte u pohovoru (poznámky si můžete vzít s sebou).

Úkol 2 : Co je to OpenOffice a LibreOffice?

Úkol 3 : Najděte alespoň 5 překlepů, hrubek nebo nepřesných či matoucích vyjádření na našich stránkách a rozmyslete si jak to napsat správně nebo lépe.

Úkol 4 : Navrhněte nějaký způsob, jak by se dali získat noví zákazníci. Kdo by mohl být zákazník?

Úkol 5 : Jaké známky jste měla z matematiky a z jaké z češtiny (je-li to váš rodný jazyk) ?

Úkol 6 : Pošlete životopis jako pdf dokument. (ne jako dokument wordu)

Úkol 7 : Zavolejte v rámci sítě Odorik.cz na číslo *300100 a domluvte si termín pohovoru.

Úkoly prosím pošlete emailem na dresu kontakt[zav!náč]minitel.cz

prace.1391854224.txt.gz · Last modified: 2014/02/08 11:10 (external edit)