Banky podporující "okamžitou platbu" - aktuální ke dni 16.6.2023
kód banky jméno banky poznámka
0100 Komerční banka, a.s. po zadání čísla účtu příjemce stačí vybrat volbu „okamžitá platba“
0300 ČSOB a Poštovní spořitelna nutné zaškrtnout "okamžitá platba".
Může se na vás vztahovat příplatek poštovní spořitelny 3 Kč
0600 MONETA Money Bank, a.s. po vyplnění čísla účtu, kódu banky a částky se okamžitá platba sama předvybere. Informace na webu banky
0800 Česká spořitelna, a.s. okamžitá platba je použita automaticky při zadání přes George. V případě selhání okamžité platby z důvodu výpadků jedné z bank z ní ale vznikne obyčejná platba, což je prý možné ověřit ve výpisu plateb. Pokud je stále v čekajích, je možné ji ještě zrušit. Zdá se že Česká spořitelna mnohem častější potíže s dostupností okamžitých plateb než je běžné u jiných bank. Člověk se to ale předem nedozví a tak může být jediným řešení zkusit zaplatit později znovu a poté žádat u nás vrácení jedné z plateb...
2010 Fio banka, a.s. Doporučujeme platit na náš Fio účet. Typ platby zvolím "Okamžitá" a dále mohu zrušit zaškrtnutí "Souhlasím se změnou na standardní platbu, pokud nelze odeslat okamžitou."
2250 Banka CREDITAS a.s.Informace o možnosti poslat okamžitou platbu se objeví až po zadání čísla účtu příjemce a částky.
3030 Air Bank a.s. nutné zaškrtnout při zadávání platby
5500 Raiffeisenbank a.s. okamžitá platba je použita automaticky
5800 J&T Banka a.s.
6000 PPF banka a.s. podle tiskové zprávy je možné v internetovém bankovnictví zadat okamžité platby.
6210 mBank S.A., organizační složka Okamžitá platbu je třeba vybrat a stojí 1 Kč. I běžné platby se provádí ve vlnách několikárt denně, tedy okamžitá platba může být nutností jen večer nebo o víkendu/ve svátek.
8040 Oberbank AG pobočka
8500 Multitude Bank, p.l.c.


Oficiální seznam bank podporujících okamžitou platbu z tabulky u ČNB Máte-li pochybnosti, můžete nejdříve zaplatit drobnou částku jako 5 Kč a vyčkat deset minut.
Pokud např. kvůli chybě banky platba neodejde jako okamžitá (banky službu obvykle negarantují - mohou mít výpadky) a platbu provedou jako obyčejnou, můžete platbu provést znovu později (pro jistotu na náš druhý účet) a pokud nebylo možné předešlou platbu zrušit, můžete u nás požádat o bezplatné vrácení. O vrácení zažádejte ihned (nejpozději 7 dní od platby) pomocí formuláře po přihlášení.
Pokud je platba odeslána jako obyčejná a nemáte účet u FIO nebo RB a dnes je pracovní den (před večerní uzávěrkou vaší banky), peníze budou připsány následující pracovní den do cca devíti hodin ráno. Je-li víkend nebo svátek, kredit bude připsán druhý pracovní den do devíti hodin ráno. Některé banky mohou zpracovat běžné platby zadané v pracovní den ráno nebo dopoledne ještě tentýž den, tedy k připsání dojde také ještě tentýž den, i když ne okamžitě.

Nepoužívejte zastaralé, pomalé a drahé "prioritní platby".

Pokud zjistíte, že výše uvedené informace nejsou přesné, napište nám na kontakt[zavináč]odorik.cz .