Command disabled: backlink
 

SIP VoIP klient pro Android - CSipSimple

S Odorik.cz lze volat i přes telefony se systémem Android, i když někdy je to tak trochu pokulhávání VoIP klientů pro telefony s OS Android je zdarma i placeně celá řada. Kvalita hovoru závisí jak na konkrétním typu telefonu, tak na použité aplikaci (a také třeba na tom, jestli voláte přes wifi nebo 3G/LTE). Jedním z lepších a zdarma dostupných SIP klientů je aplikace CSipSimple, další variantou je např. program Zoiper

Instalace a nastavení

Program lze stáhnout z Google play marketu. Program je třeba stáhnout z alternativních zdrojů (apkpure, apknite, apkmirror, apkmonk) např. https://apkpure.com/csipsimple/com.csipsimple a je třeba si povolit instalaci ze zdrojů třetích stran. Nebo též z odorik.cz, do mobilu zadejte adresu http://www.odorik.cz/m/ a povolte instalaci ze zdrojů třetích stran.

Další možné nastavení programu

Pokud byste si chtěli v programu nastavit další volitelné položky - např. možnosti připojení, možnosti pro volání, kodeky, atd., do menu se dostanete buď stiskem hardwarového tlačítka telefonu Menu a poté Nastavení. Další možností je, pokud se nacházíte na hlavní obrazovce zapnutého CSipSimple (obrazovka s číselníkem), kliknutím na obrázek třech teček (v pravém horním rohu) a poté Nastavení. Na stejném místě máte i možnost pro odpojení programu.

Při záhadných potížích použijte nestandardní porty

Občas internetový provider nebo router kazí SIP pakety. Tomu se lze vyhnout změnou portu, na který se registrujete, ze standardního 5060 (nemusí se vyplňovat) na 6688 nebo 443.

U CSipSimple se to provede následovně: Ve výchozí obrazovce s číselníkem stiskněte menu a vyberte ucty, potom dlouhý stisk na Odorik.cz v menu vyberte 'Vybrat pruvodce' (aby byla vidět možnost „Vybrat průvodce“, může být nutné rolovat) a zvolte Advanced. Krátce stiskněte Odorik.cz a položku Server změňte z sip.odorik.cz na sip.odorik.cz:6688 nebo sip.odorik.cz:443 a dejte Ulozit.

Pokud by jste chtěli hovory šifrovat, použijte návod na srtp.

Další možnosti

Pokud se hovor zadrhává, nebo se aplikace CSipSimple jeví celkově příliš pomalá, můžete vyzkoušet např. program Zoiper Můžete také zkusit program mizudroid, který je velmi malý a úsporný.

Další odkazy

Dotazy a připomínky

Milan Knížek, 2016/05/03 15:43
Dobrý den,

U CSipSimple (Android) nefunguje nastavení alt. portu přímo u položky server (Request Timeout), ale je nutno vyplnit pole Proxy: sip.odorik.cz:6688
andrey, 2016/05/03 15:50
Dobrý den,
Aby zadat Proxy: sip.odorik.cz:6688, je potřeba ten účet nastavit ručně, totiž nevybírat účet odorik.cz ale basic a nastavit účet. Time out obvykle znamená že je pomalý internet nebo neaktivní sip protokol na stránkách odorik.cz. Zkuste kontaktovat podporu přes email.
V. Kral, 2016/06/03 10:16
Dobrý den, dobrý postřeh!
Mně na některých wifi funguje pouze kombinace nastavení proxy=sip.odorik.cz:443 a server=sip.odorik.cz a žádná jiná.
Petr Strihavka, 2020/01/04 15:49
Dobry den
mne nefunguje vubec nic zadna z techto proxy=sip.odorik.cz:443 a server=sip.odorik.cz ani jinych kombinaci. Nfunguje mi ani Zoiper /hlaska registration failed/. proste se z domaci wifi neregistruje, jeste zitra vyzkousim nejakou verejnou wifi. mam samsung note a xiaomi rednote a huawei a nejde to nikde, pritom z domova prave potrebuji telefonovat, nebudu prece v zime chodit treba do Lidlu na verejnou wifi...
Petr Strihavka, 2020/01/04 16:07
uz je to oK
nepriponeli jste v navodu ze po registraci v tabulce na nasledujicim odkazu /kde je cislo linky a heslo/
/""Všechny důležité údaje jsou v následující tabulce, veškeré ostatní volby je obvykle možné nechat na defaultních/původních hodnotách.""/
je nutny si manualne zapuntikovat Protokol SIP [?]:a IAX do polohy aktivni a dole to potvrdit kliknutim na ulozit
https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html
cloveka to hned netrkne a hleda to primo na displeji mobilu a porad se preklikava mezi okynky, je to desne prtavy, ja si toho nevsim ani na notebooku,... kdyz pisete nechte si defaultni nastveni z tabulky.
jinak se mi vsechno libi, vas web je prehledny a hezky udelany, nedelejte ho jinaci kazdy pulrok jako jinde, jen proto aby se neco graficky zmenilo.
Mira, 2020/03/19 13:43
Tak u CSipSimple uz to prestalo jit :( V nastaveni uctu to mam povolene, vyzkouseno. Uz proto ze na starsim telefonu to jde ok. Potom se prinesl jiny telefon, nejaky levny typu Lenovo.
Tam to chodilo, dnes po pul roce, uz to pise chyba, failed a nepripoji se. Bylo vyzkouseno zde i doporucene napr ty porty 443, 6688 v proxy a nic.
Je zajmave ze na tom starsi, puvodnim telefonu znacky Asus to funguje uplne ok. A to je tam opravdu jen to zakladni nastaveni, zadne proxy apod.
Zoiper tam to nove slo na obou telefonech ale jen pouze jako uz SIP. Puvodne pouzivane nastaveni IAX uz nefunguje.
Pokud ma nekdo typ, aby slo i to puvodni IAX, at jsem napise. Je to dobre, ze udajne nektere staty v zahranici pry blokuji VOIP a pres Zoip s IAX to lze obejit.
Prijde mi ze na kazde konfiguraci telefonu, se to chova podezrele jinak.
Mira, 2020/03/19 14:06
zjisteno, je to funkcni ale pozor, nekdy na domaci wi-fi to proste blokuje zahadne router. Nutne vyzkouset treba pres data 4G ci neco jineho.
Tomas Skalik, 2017/02/24 14:59
jde nastavit, ze mi zavola nekdo ze simky a zazvoni mi to v tom programu, pokud jsem zrovna pripojeny pres wifi?
Jiří Kment, 2017/02/24 16:16
Dobrý den,
příchozí hovory na SIM chodí přes síť T-Mobile. Pokud byste chtěl hovory přijímat na VoIP, musel byste je kódem přesměrovat a platit poplatek za přesměrování 0,59 Kč/min. Potom by mohly hovory zvonit v CsipSimple.

Pokud byste měl pevné veřejné číslo (geografické z Vašeho kraje, nomadické), můžete použít funkci "záložní číslo". Diky tomu může být příchozí hovor směrován na číslo v síti do programu CSipSimple pokud jste zrovna přes wifi přihlášen. A pokud se odhlásíte, hovory se mohou směrovat automaticky na Vaše mobilní číslo.
Tomáš Koucký, 2018/10/04 11:11
Dobrý den,
lze program nějak nastavit tak, aby mi nabízel volání přes CSipSimple pouze při volání z konkrétní SIM karty?
Míša Viková, 2018/10/08 14:45
Dobrý den,
s tímto bohužel poradit nedokážeme.
Ota Polacek, 2018/10/23 15:11
Dobrý den, když jsem v zahraničí používal jsem appku Oskarek, teď ale nefunguje. Jakou jinou vhodnou appku mohu použít. Pouze pro posílání SMS, CSipSimple se mně nedaří nastavit. Účet mám. Děkuji
root, 2018/10/23 23:28
O dalšich možnostech jak odesílat SMS z Androidu nevíme. CSipSimple je ale velmi snadné nastavit.
Štefan , 2019/01/31 16:11
Dobrý den, Nedá se mi posílat přes CSipSimple sms-ky. Volání je v pohodě, ale u SMS píše, že se nezdařilo odeslání? Co s tím?
Petr Havel, 2019/04/29 22:48
Z Google Play je CSipSimple bohužel odstraněn. Nyní se dá instalovat pouze ručně z balíčku. Ke stažení např. zde: https://apkpure.com/csipsimple/com.csipsimple

Velká škoda, že se nikdo o aplikaci nestaral a nepokračuje dál. Zatím jsem nenašel žádnou jinou, kterou bych ji mohl nahradit.
Jiří Kment, 2019/04/30 08:21
Dobrý den, můžete použít aplikace Zoiper nebo Grandstream Wave:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grandstream.wave&hl=cs
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zoiper.android.app
Milan, 2021/02/20 12:31
Dobrý den, pořídil jsem si telefon SAMSUNG Galaxy A31, nainstaloval tam CSipSimple. Při příchozím hovoru mi telefon vyzvání, ale na displeji mi neumožní hovor přijmout, ani odmítnout - prostě nic se nezobrazí. Je potřeba něco změnit v nastavení? Děkuji za odpověď.
Vložte svůj komentář:
B I N T N
 
 
csipsimple_for_android.txt · Poslední úprava: 2019/08/21 17:02 autor: root