SIM karta Odorik.cz univerzální velikosti (standard, micro, nano) - síť T-mobile

SIM karta Odorik.cz univerzální velikosti. SIM karta je vylamovací, podle potřeby ji můžete použít jako nanoSIM, microSIM, miniSIM. NanoSIM se používá v nejnovější telefonech iPhone.

mapa pokrytí signálem sítě T-mobile.

Nejedná se o anonymní předplacenou kartu, SIM kartu lze použít jen s registrací a jako jednu ze služeb na Odorik.cz.

Zdarma si můžete přiobjednat Odorik kartu pro dobíjení kreditu na Sazka terminálech a na poště.

K nové SIM kartě se neváže telefonní číslo. Nové telefonní číslo si vyberete před samotnou aktivací SIM karty na našem webu. V menu “průvodce nastavením” → “Vlastní telefonní číslo” → “Vlastní telefonní číslo” → “Mobilní číslo Odorik v síti T-Mobile” u prázdné linky, ke které chcete číslo přiřadit. Na stejném místě se objednává přenos mobilního čísla k Odorik.cz.

SIM kartu (na rozdíl od většiny ostatního zboží v eshopu) je možné zaslat obyčejným dopisem za cenu 15 Kč. Cena SIM karty i poštovného bude hrazena (stejně jako u jiného zboží) z přednabitého kreditu.

Pokud si chcete SIM kartu vyzvednout osobně na naší pobočce (možné v Praze nebo v Brně; v Plzni zatím nikoli), není třeba si zde SIM kartu objednávat, stačí rovnou přijít.

Jak přiřadím telefonní číslo nebo zažádám o přenos stávajícího

Telefonní číslo si můžete přiřadit nebo přenést po přihlášení do Vašeho účtu Odorik.cz.

 1. Přihlaste se na Odorik.cz/ucet
 2. klikněte na menu linky.
 3. Přesvědčte se, že máte volnou linku, kde ve sloupečku “Veřejné telefonní číslo” je text “nepřiděleno”. Pokud takovou nemáte, klikněte na tlačítko “Přidat novou linku”.
 4. Klikněte na “nepřiděleno”
 5. Zvolte “Mobilní číslo Odorik v síti T-Mobile”.
 6. Vyberte “Přenos mobilního čísla od jiného operátora” nebo “Mobilní číslo z rozsahu Odorik.cz”
 7. Dále postupujte podle instrukcí na webových stránkách.

Mám vybrané číslo a chci mu přiřadit SIM kartu nebo chci změnit nastavení SIM karty

 1. Přihlaste se na Odorik.cz/ucet
 2. klikněte na menu “linky”.
 3. Ve sloupečku “Veřejné telefonní číslo”, kliknu na číslo, s kterým chci pracovat.

Důležitá čísla dostupná jen v mobilní síti Odorik.cz

4488 - infolinka - hovor zdarma, hovory přijímá “živý” člověk, tedy žádná samoobsluha

4489 - zjištění stavu kreditu - zdarma (533 533 535 - lze i v roamingu)

3388 - volání do hlasové schránky - cena volání 0,59 Kč/min (aktivovat schránku k mobilnímu číslu je zatím možné jen na požádání )

Rychlé kontakty uložené na odorik.cz není možné přímo vytáčet, ale je možné je vytáčet pomocí aplikace OdorAk (jen telefony s Android). Jiné užitečné aplikace Odorik s nízkou spotřebou dat vhodné k používání se simkartou Odorik http://www.odorik.cz/w/api:programy
Nefunguje a nebude fungovat “email to SMS” - přeposílání emailů na mobil pomocí SMS.

Přenesení mobilního čísla od jiného operátora

OKU kód má neomezenou platnost, je součástí vaší smlouvy (novinka od 1. 4. 2020). ČVOP má omezenou platnost na 60 dní a obsahuje datum začátku platnosti. Generuje se na žádost zákazníka. Lze na něj přenést více čísel, která nejsou v řadě.

Proces portace pomocí OKU je plně automatizovaný.

 1. Pořiďte si SIM Odorik.cz bez čísla.
 2. V menu “linky” klikněte na “nepřiděleno” ve sloupečku telefonní číslo a zvolte “Přenos mobilního čísla”.
 3. Číslo, které chcete přenést, uvedete v kroku u aktivace SIM karty společně s kódem OKU (vyjímečně ČVOP), též si vyberete některé nabízené datum portace. Pokud v tom nebrání datum platnosti Vašeho ČVOPu, nejdříve lze portovat = datum zadání + čtyři pracovní dny. (pondělí zadání požadavku, pátek ráno portace)
 4. Pokud by Váš operátor z nějakého důvodu portaci odmítl (např. chybný pár telefonní číslo - OKU kód), budeme Vás kontaktovat a po vyřešení můžete pokračovat znovu od předchozího bodu.
 5. V ranních hodinách dne, který jste si sami zvolili, poté co Vám přestane původní SIM fungovat, vyměníte Vaši předchozí simkartu za naši novou simkartu, která bude mít stejné číslo. Nová SIM je zpravidla ihned funkční. Maximální dovolená doba výpadku služeb je 6 hodin. Z mobilního telefonu je možné volat tísňové linky i bez vložené SIMkarty.
 6. Balíčky (datové, hlasové) je možné nastavit v den portace po zpřístupnění v uživatelském rozhraní, typicky od 10:00 hod. Platnost většiny balíčků bývá vždy do konce aktuálního kalendářního měsíce, před nákupem balíčku zvažte, zda jej stihnete spotřebovat. Je také možné si na aktuální již započatý měsíc zvolit jiný balíček než na následující celý měsíc a vše si nastavit v jednom kroku.

Roaming a přesměrování hovorů

Informace o roamingu jsou v našem ceníku. Kromě běžného roamingu je možné si SIM kartu přesměrovat na nomadické nebo geografické číslo a pak si na internetu upravit, kde má číslo zvonit. Zvonit tak může rovnou třeba i na místním čísle v zahraničí a to jen s příplatkem 0,59 Kč/min + internetová cena toho, kam číslo nasměrujete. Přesměrování se dělá podle návodu. Nepřehledný a zbytečně složitý návod existuje i na stránkách T-mobile. Čísla pro přesměrování doporučujeme zadávat vždy v národním formátu - do zahraničí stejně přesměrovat nelze. V zahraničí nepoužívejte podmíněné přesměrování, protože hrozí, že vám bude naúčtován roamingový hovor hned dvakrát - do dané země a zpět, a zóny 2 a 3 jsou velmi drahé. Lze použít jen nepodmíněné přesměrování.

Pro nepodmíněné přesměrování (tedy vždy) stačí zadat **21*cislo_na_ktere_chci_presmerovat#.

Bohužel bude přečtena T-mobile hláška o přesměrování.

Pro vypnutí přesměrování zadejte ##21#.

Pro podmíněné přesměrování (když je telefon vypnutý nebo mimo dosah signálu GSM) zadejte *62*cislo_na_ktere_chci_presmerovat#. Při nepodmíněném přesměrování na VoIP číslo u Odorik si můžete nastavit email informující o zmeškaných hovorech a uvidíte i zmeškané hovory ve výpisu hovorů.

Používat podmíněné přesměrování v roamingu nedoporučujeme. Je to nebezpečné !! Může se stát, že zaplatíte jak příchozí hovory do dané země tak hovor na číslo, které jste přesměrovali.

Pro vypnutí přesměrování zadejte ##62#. Kontrola nastavení: *#62#

Pokud cestujete mimo EU, pravděpodobně se Vám vyplatí si pořídit místní SIM nejen kvůli hovorům ale i datům. Na místní číslo si pak můžete přesměrovat příchozí hovory pomocí služeb Odorik.cz a úplně se tak vyhnete roamingovým poplatkům za příchozí hovory. Odchozí hovory můžete dělat přes Odorik.cz pomocí zpětného volání nebo přes data.

Nastavení telefonu

Zpravidla proběhne automaticky a není třeba se zabývat návodem níže. Po vložení nové simkarty do telefonu doporučujeme tak cca 1 hodinu vyčkat na automatickou konfigurační sms od T-mobile. Konfigurační Sms není v mobilu vidět, je vidět jen ve výpisu přijatých hovorů u nás na webu ale s cca 3/4 hodinovým zpožděním. Tedy tímto nastavením má smysl se zabývat až tak druhý den, pokud vše nezačne fungovat samo. Nastavení telefonu by mělo být shodné jako pro síť T-mobile.

Návod od T-mobile pro Váš konkrétní telefon - do položky Klíčové slovo napište název telefonu (např. Nokia 515) a dejte vyhledat.

Nefunguje-li Vám internet ani při nastavení podle návodu, zkontrolujte nastavení Proxy. T-mobile ve svých návodech i konfiguraci SIM karty uvádí, že máte zapnout proxy. U našich simkaret je ale třeba nechat proxy naopak vypnuté. Tohle bylo zjištěno např. u telefonů Nokia 208 a Nokia 6303 classic a pravděpodobně se vyskytuje i u jiných. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=2025 http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=2170 Chyba se projevuje tak, že nefunguje přístup k internetu z integrovaného Nokia webového prohlížeče. Z ostatních aplikací ano.

Nastavení internetu

 • Nastavování není v naprosté většině případů nutné.
 • Žádný vyšší poplatek než 0.69 Kč/MB neexistuje, proto se nemusíte bát využít nabízený profil s chybným nebo zavádějícím jménem např. wap
APN (Access Point Name): internet.t-mobile.cz
Primární DNS: automaticky nebo 93.153.117.1
Sekundární DNS : automaticky nebo 93.153.117.33
jméno i heslo uživatele wap

Pokud chcete k internetu připojit notebook, postupujte podle návodu na stránkách T-mobile Windows 7, Windows XP, část Ruční instalace. Možné je připojit se, pokud notebook obsahuje 3G modem, nebo přes USB dongle, nebo pomocí běžného telefonu a USB kabelu. Pro odesílání emailů jako smtp server použijte ten, který je svázán s Vaši emailovou adresou. Smtp server T-mobilu smtp.t-email.cz není možné použít.

Nastavení MMS

Nastavení by nemělo být nutné. Pokud nefunguje, zkuste:

Název nastavení: MMS TMCZ ip adresa : 10.0.0.10
Domovská stránka: http://mms jméno uživatele a heslo: mms
adresa APN : mms.t-mobile.cz Datový nosič GPRS Port 80 (je možné, že tuto položku mít vůbec nebudete)

Nastavení SMS

Nic by nemělo být potřeba nastavovat. Středisko zpráv : +420 603 052 000

Pořádání konferencí

 
eshop/sim_nano.txt · Last modified: 2024/06/13 21:39 by root