Posílání a příjímání faxů

Po přihlášení na náš web v paralelním zvonění u dané linky zapněte, že linka se používá pro fax. Pokud nebudete mít vyplněný email pro příjem faxů, bude uplatněno běžné paralelní vyzvánění. Potřebujete opravdu fyzický fax na stole, nestačila by Vám naše služba fax do mailu? Je to jednodušší a „fax“ je vždy na příjmu.

Odesílat fax lze zatím jen z fyzického faxu připojeného přes adaptér, nebo speciálního programu na Vašem počítači (viz dole).

Aby bylo funkční faxování přes VoIP adaptér na běžném faxu, povolte na dané lince jako jediný kodek PCMA (nazývaný také ALAW nebo G711). S faxováním do některých více exotických destinací v zahraničí může být problém.

Pokud podporuje Váš adaptér kodek T.38 pro faxování, můžete je též použít. Měl by dosáhnout lepší spolehlivosti.

Volby u Grandstream HT701, které mohou ovlivnit spolehlivost faxování:

Preferred Vocoder:  jen PCMA
Fax Mode: 	  T.38  
Re-INVITE After Fax Tone Detected: 	  Enabled
Disable Line Echo Canceller (LEC): 	  Yes 

Nastavení faxového přístroje

Rychlost, na kterou je fax nastaven, snižte na nejnižší - 9600 kbit. Rozlišení faxu - snižte na běžné. Povolte opravu chyb.

Testování faxu - příchozí faxy

Příchozí fax můžete otestovat tak, že si pošlete sms z mobilního telefonu. Tato SMS bude převedena na hovor a pokud automat „uslyší“ uvítací kvílení faxu, tak SMS zprávu pošle ve formě faxu.

Testování faxu - příchozí fax na Váš hardwarový fax

Dočasně si libovolné číslo přepněte na „Používat číslo jen pro fax“ a nevyplňujte položku „Email pro hlasové zprávy nebo faxy“. Nyní na něj můžete zkusit přijmout i odeslat fax na Vašem hardwarovém faxu.

Test s Vašimi faxovými partnery

Nezapomeňte též otestovat faxování s Vašimi faxovými partnery.

Potřebujete vůbec fax?

Přijímání faxů je s Odorik.cz velmi jednoduché. Jen u dané linky zapnete Používat číslo jen pro fax a okamžitě máte fax pro příchozí hovory. Všichni tedy budou mít pocit, že máte pevnou linku a fax. Místo odchozích faxů doporučujeme poslat naskenovanou přílohu emailem. Faxování je na ústupu a může být problematické, zvláště pokud nemáte moc kvalitní internet nebo potřebujete faxovat do exotických zemí.

Příjem a posílání faxů přímo na Vašem počítači ?

Odeslat fax lze i tak, že jej „vytisknete“ na speciální tiskárně u Vás na počítači.

Zoiper tuhle možnost má jen u placené verze BIZ.

http://www.zoiper.com/documentation/How_to_fax_with_Zoiper_3.pdf

http://www.t38faxvoip.com/buy.htm

 
faxy_a_faxovani.txt · Poslední úprava: 2015/12/10 10:43 autor: jkment