Změny u datových služeb Odorik.cz SIM na jaře 2018

V prosinci 2017 byly sníženy ceny většiny datových balíčků viz oznámení na našem fóru.

V souvislosti s touto pozitivní zprávou bylo oznámeno i několik dalších negativních změn, které nyní připomínáme a upřesňujeme.

  • K 15.5.2018 by mělo dojít ke zrušení FUP, tedy po vyčerpání datového balíčku budou data úplně zablokována.
  • K 1.4.2018 dojde ke zrušení dvou nejmenších balíčků 25 MB (za 20 Kč) a 100 MB (za 50 Kč) a nebude možné dokoupit 100 MB dat za 40 Kč. Stávající uživatelé balíčku 25 MB, pokud si sami nezvolí něco jiného, budou přepnuti na účtování po KB s bezpečnostním limitem 100 MB - viz vysvětlení níže. Uživatelům balíčku 100 MB, pokud neprovedou vlastní volbu, bude balíček změněn na balíček 150 MB za 60 Kč.
  • Během prvního týdne v dubnu 2018 zrušíme rychlostní omezení (128 kbit) u datových SIM s účtováním po kB (s cenou 0,69 Kč/MB), přenastavení ale můžete provést ručně už nyní. Jako ochranu uživatele před nadměrným účtem bude sloužit měsíční datový limit, který si sami můžete zvolit z hodnot 50, 100, 200, 400 nebo 500 MB. Výchozí nastavení bude limit 100 MB. Po vyčerpání limitu, budou data úplně zastavena a Vy tak budete ochráněni před další útratou za data. O vyčerpání 80 % a 100 % limitu budete upozorněni SMS zprávou stejně jako u datových balíčků. Limit je možné kdykoli zdarma změnit nebo resetovat. Účtování po kB bývá výhodné, jen pokud je Vaše obvyklá spotřeba menší než 100MB/měsíc, jinak doporučujeme zakoupit balíček. Zrušení omezení rychlosti s možností volby maximální měsíční spotřeby dat lze považovat za změnu k lepšímu - dosáhneme tak vyšší rychlost i bezpečí uživatelů.

Změny jsou vynuceny cenovou politikou T-mobile a jsou provedeny k příležitosti migrace na novou datovou platformu, která by měla zvýšit spolehlivost fungování dat a balíčků.

Přehledná tabulka datových balíčků v ceníku

English version of this web page

Jak provést změnu nastavení SIM

Nastavení SIM zkontrolujete, pokud po přihlášení v menu „linky“ kliknete v tabulce na mobilní telefonní číslo, které si přejete nastavit.

Spotřebu dat za zvolené období zjistíte v menu „Výpis volání → mobilní data“. Prosím, ujistěte se, že nepoužíváte účtování po kB při velkých objemech dat (to je nevýhodné), nebo že si neplatíte zbytečně velký balíček. Spotřebu bývá též dobré sledovat přímo na mobilním telefonu, kde je možné zjistit jaké aplikace data spotřebovávají, případně zakázat data některým aplikacím běžícím na pozadí.

Pokud potřebujete poradit s vhodným nastavením, můžete volat zdarma ze SIM Odorik číslo 4488.

 
fup.txt · Poslední úprava: 2018/05/09 15:46 autor: root