Jak probíhá inkaso

Vždy jednou za měsíc provádíme příkaz k inkasu. Obvykle se snažíme inkaso generovat již první pracovní den v měsíci, ale může být generováno až do pátého pracovního dne v měsíci. Pokud v době generování příkazu k inkasu je Váš kredit nižší, než částka, kterou jste si nastavili pro dorovnávání, budete zahrnuti do požadavku.

Inkaso sice vygenerujeme jeden den, ale naše banka ho zpracovává až další pracovní den.

Pokud máte také FIO banku, bude inkaso zpravidla připsáno na náš účet již následující pracovní den od odeslání požadavku.

Pokud máte jinou banku než FIO, následující pracovní den po odeslání požadavku půjde teprve příkaz z FIO do Vaší banky, do Vaší banky dojde zpravidla druhý pracovní den po odeslání a k nám zpět do FIO se v ideálním případě připíše až třetí pracovní den od odeslání požadavku. Příkladem může být odeslání inkasa prvního v pondělí, zákazníkům majícím FIO se kredit zpravidla připíše druhého v úterý a zákazníkům ostatních bank se kredit připíše obvykle nejdříve až čtvrtého ve čtvrtek.

Pokud inkaso z nějakého důvodu Vaše banka odmítne, požadavek se nám vrátí jako zamítnutý. V tomto případě se snažíme zákazníky o této skutečnosti informovat. Informování probíhá cca po týdnu od odeslání požadavku.

Doporučujeme si částku, na kterou chcete kredit dorovnávat, nastavit podle vlastního uvážení o něco vyšší, než jakou částku obvykle provoláte za měsíc, jelikož se nelze spolehnout na přesný termín připsání částky vzhledem k výše popsanému procesu.

 
inkaso/jak_probiha_inkaso.txt · Last modified: 2015/07/15 12:18 (external edit)