Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

inkaso:jak_probiha_inkaso [2015/07/13 17:32]
jkment vytvořeno
inkaso:jak_probiha_inkaso [2015/07/15 12:18] (aktuální)
misa
Řádek 2: Řádek 2:
  
 Vždy jednou za měsíc provádíme příkaz k inkasu. Obvykle se snažíme inkaso generovat již první pracovní den v měsíci, ale může být generováno až do pátého pracovního dne v měsíci. Pokud v době generování příkazu k inkasu je Váš kredit nižší, než částka, kterou jste si nastavili pro dorovnávání,​ budete zahrnuti do požadavku. Vždy jednou za měsíc provádíme příkaz k inkasu. Obvykle se snažíme inkaso generovat již první pracovní den v měsíci, ale může být generováno až do pátého pracovního dne v měsíci. Pokud v době generování příkazu k inkasu je Váš kredit nižší, než částka, kterou jste si nastavili pro dorovnávání,​ budete zahrnuti do požadavku.
-Inkaso sice vygenerujeme jeden den, ale naše banka ho zpracováváaž další pracovní den. + 
-Pokud máte také FIO banku, bude inkaso zpravidla připsáno na náš účet již druhý ​pracovní den od odeslání požadavku.+Inkaso sice vygenerujeme jeden den, ale naše banka ho zpracovává až další pracovní den. 
 + 
 +Pokud máte také FIO banku, bude inkaso zpravidla připsáno na náš účet již následující ​pracovní den od odeslání požadavku. 
 Pokud máte jinou banku než FIO, následující pracovní den po odeslání požadavku půjde teprve příkaz z FIO do Vaší banky, do Vaší banky dojde zpravidla druhý pracovní den po odeslání a k nám zpět do FIO se v ideálním případě připíše až třetí pracovní den od odeslání požadavku. Příkladem může být odeslání inkasa prvního v pondělí, zákazníkům majícím FIO se kredit zpravidla připíše druhého v úterý a zákazníkům ostatních bank se kredit připíše obvykle nejdříve až čtvrtého ve čtvrtek. Pokud máte jinou banku než FIO, následující pracovní den po odeslání požadavku půjde teprve příkaz z FIO do Vaší banky, do Vaší banky dojde zpravidla druhý pracovní den po odeslání a k nám zpět do FIO se v ideálním případě připíše až třetí pracovní den od odeslání požadavku. Příkladem může být odeslání inkasa prvního v pondělí, zákazníkům majícím FIO se kredit zpravidla připíše druhého v úterý a zákazníkům ostatních bank se kredit připíše obvykle nejdříve až čtvrtého ve čtvrtek.
 +
 Pokud inkaso z nějakého důvodu Vaše banka odmítne, požadavek se nám vrátí jako zamítnutý. V tomto případě se snažíme zákazníky o této skutečnosti informovat. Informování probíhá cca po týdnu od odeslání požadavku. Pokud inkaso z nějakého důvodu Vaše banka odmítne, požadavek se nám vrátí jako zamítnutý. V tomto případě se snažíme zákazníky o této skutečnosti informovat. Informování probíhá cca po týdnu od odeslání požadavku.
 +
 Doporučujeme si částku, na kterou chcete kredit dorovnávat,​ nastavit podle vlastního uvážení o něco vyšší, než jakou částku obvykle provoláte za měsíc, jelikož se nelze spolehnout na přesný termín připsání částky vzhledem k výše popsanému procesu. Doporučujeme si částku, na kterou chcete kredit dorovnávat,​ nastavit podle vlastního uvážení o něco vyšší, než jakou částku obvykle provoláte za měsíc, jelikož se nelze spolehnout na přesný termín připsání částky vzhledem k výše popsanému procesu.
 
inkaso/jak_probiha_inkaso.txt · Poslední úprava: 2015/07/15 12:18 autor: misa