Návod na Odorik callback 2

Tato Android aplikace, kterou je možné nainstalovat z Google play ze stránky zde https://www.odorik.cz/m/ (je třeba dočasně povolit instalaci z cizích zdrojů), umožňuje spojování hovorů alternativním způsobem, který může být často výrazně levnější než běžné přímé volání. Aplikace není citlivá na kvalitu internetu, protože spojené hovory jsou běžné GSM hovory a je možné ji používat např. i během jízdy autem.

Aplikace podporuje dva alternativní způsoby spojování hovorů:

Zpětné volání

Přes internetové spojení (případně pomocí SMS) je objednán hovor na ústředně Odorik.cz. Ústředna Odorik zavolá na dvě různá čísla kdekoli na světě a spojí hovor mezi nimi. První číslo je obvykle telefonní číslo volajícího, druhé číslo telefonní číslo volaného.

Pro volajícího i volaného je to příchozí hovor, tedy hovorné se strhává jen z kreditu Odorik.cz. Oba hovory se účtují nezávisle na sobě po vteřině. Pro oba hovory, které tak vytvoří jeden hovor, platí nízké internetové ceny bez ohledu na tarif vašeho mobilního operátora.

Přesměrované volání

Vhodné je, pokud máte výhodné místní volání (nejlépe neomezený tarif), ale drahé mezinárodní hovory. Běžným hovorem voláte na místní pevnou linku, která je ovšem dočasně přesměrována na číslo, kam si přejete spojit. U Odorik.cz se strhává kredit za ono přesměrování do volané destinace. Platí ceník internetového volání, kde jsou nejnižší ceny.

Nastavení aplikace

  • Pro nastavení Vaší aplikace klikněte na symbol dvou ozubených koleček v pravém horním rohu aplikace.

  • Dále vyberte “Přihlašovací údaje”

  • Vyplňte přihlašovací jméno a heslo. Po dokončení nastavení lze aplikaci použít.

Číslo linky a SIP heslo naleznete v uživatelském rozhraní zde:

Pokud se chcete přihlásit číslem uživatele a API heslem, naleznete obojí v uživatelském rozhraní zde:

Privacy policy - Zásady ochrany osobních údajů

Samotná aplikace uživatelovi data, ke kterým se dostane, nikam skrytě nekopíruje ani neukládá, komunikuje se službou Odorik.cz výhradně přes veřejné API a jen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo zjevné a očekávané funkcionality - spojování hovorů alternativním způsobem. Umožňuje též práci s rychlými kontakty.

Aplikace Odorik callback2 vyžaduje povolení následujících práv:

  • čtení kontaktů - aby bylo možné vybírat telefonní čísla z kontaktů uložených v telefonu pro uskutečnění hovoru, případné uložení vybraného čísla do rychlých kontaktů
  • přesměrování odchozích hovorů - aby bylo možné vytáčet hovory přes Odorik callback přímo z běžného telefonního seznamu telefonu
  • přímé volání na telefonní čísla - aby bylo možné z aplikace vytáčet i běžné hovory. Používá se při volbě “běžný hovor”, nebo přesměrované volání.
  • odesílání SMS zpráv - zpětné volání je možné objednávat i pomocí SMS, pro aktivaci této možnosti je nutné vyplnit PIN služby Odorik.
 
odorik_callback2_pro_android.txt · Last modified: 2019/03/19 20:12 by root