Esmska

Esmska je český program pro pohodlné odesílání SMS zpráv z počítače. Napsaný je v jazyce Java a je možné ho používat v systémech Windows, Linux i Mac OS X. Stáhnout jej můžete ze stránek projektu http://code.google.com/p/esmska/.

Podobným programem, který můžete použít, je DreamCom. DreamCom ale podporuje Odorik.cz jen v placené verzi.

Problém se starou verzí Javy na Windows

Verze ke stažení pro Windows na stránkách projektu používají přibalenou starou verzi Javy, která neumí pracovat s delšími šifrovacími klíči, a proto Esmska nedokáže komunikovat s naším API. (detailnější popis problému)

Řešením problému je stáhnout si verzi “Multi-platform package” a novější Javu si do systému nainstalovat samostatně: https://java.com/en/download/ a poté spustíte multiplatformní verzi emesky již bez javy. multi platfrom package - https://github.com/kparal/esmska/wiki/Download#-multi-platform-package

přidání Odorik.cz brány

 • skript pro Odorik.cz bránu je přímo součástí Esmsky

konfigurace Odorik.cz brány

 1. Klikněte na Program ⇒ Nastavení ⇒ Brány ⇒ [INT]Odorik.cz
 2. Měli byste vidět podobný konfigurační dialog jako na obrázku níže
 3. Uživatelské jméno a heslo vyplňte podle hodnot získaných z https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_uctu.html?ucet_podmenu=api_heslo
 4. Podle hodnot políček Číslo a Jméno se určuje odesílatel SMS zprávy následujícím způsobem:
  • pokud je vyplněné číslo, bude doručená SMS zpráva vypadat, jako by byla odeslána z vašeho mobilního telefonu (POZOR: nefunguje při odesílání SMS do ČR, na odesílání SMS se skutečným číslem odesilatele mají monopol naši tři velcí)
  • jméno můžete nastavit na jednu z hodnot z webového rozhraní Odorik.cz pro odesílání SMS zpráv
  • pokud nevyplníte ani číslo ani jméno, tak se použije “Odorik.cz”

počítadlo SMS zpráv

 • náš skript nezobrazuje do kolika SMS bude odesílaná zpráva rozdělena, protože Esmska nedokáže rozlišit tyto dva stavy:
  • pokud se odesílá jedna SMS, je její maximální délka 160 znaků
  • pokud se odesílá SMS více, je maximální délka každé z nich 153 znaků
 • pokud vám toto chování nevyhovuje a chtěli byste, aby vám Esmska zobrazovala počítadlo zpráv, i když nepřesné, můžete si skript jednoduše upravit sami:
  1. přejděte do adresáře s instalací Esmsky
  2. otevřete soubor gateway/[INT]Odorik.cz.gateway
  3. najděte v něm funkci getSMSLength()
  4. řádek “return -1” nahraďte za “return 160” anebo “return 153” podle toho na kolik znaků chcete mít nastavenou maximální délku zprávy
function getSMSLength() {
  return -1
}

odeslání jedné zprávy na více čísel

Esmska umožňuje odeslat jednu zprávu více lidem. Podmínkou ale je, že všechny příjemce budete mít vyplňené jako kontakty v Esmsce (na screenshotu pravá část hlavního okna Esmsky). Pak již jen stačí všechny kontakty, kterým chcete zprávu odeslat, vybrat kliknutím myši za držení klávesy Shift anebo Ctrl.


Seznam dalších aplikací využívající Odorik API.

 
esmska.txt · Last modified: 2018/01/22 13:09 (external edit)