Nastavení aplikace Fring

Aplikace Fring slouží mimo jiné k internetovému telefonování z mobilního telefonu - buď prostřednictvím wifi, nebo prostřednictvím 3G GSM.

Výhodou je její nezávislost na tom, zda daný typ mobilu má vestavěnou podporu pro VoIP nebo ne. Nevýhodou je její ne úplně ideální integrace v telefonu.

Zjištění údajů potřebných pro nastavení

Přihlaste se do uživatelského rozhraní na Průvodce nastavením → Volání z internetu → Nastavení linky

V tabulce uvidíte údaje potřebné pro nastavení Vašeho mobilu a u položky Protokol SIP je neaktivní, klikněte na odkaz aktivovat (pokud již není aktivní).

Úspěšné přihlášení přes protokol SIP uvidíte v tabulce přihlášených SIP zařízení.

V případě neúspěšného přihlášení je možné zobrazit log s podrobnými informacemi.

Postup instalace a nastavení

Na webu http://www.fring.com v sekci download si můžete po zadání Vašeho telefonního čísla nechat poslat SMS s odkazem na stažení aplikace nebo si aplikaci můžete stáhnout do PC a následně aplikaci přehrát z PC do telefonu. Před instalací aplikace je potřeba ověřit aktuální datum kvůli platnosti certifikátu.

Po instalaci aplikace zadáte nickname a password pro Váš účet u Fringu - zde si můžete zvolit libovolné jméno a heslo, které si ovšem poznamenejte pro pozdější použití.

Po zadání jména a hesla máte ve Fringu na výběr přidání (Add-ons) - vyberete SIP → ve výběru Select SIP service name vyberete Other.

Po vybrání Other nastavíte přihlašovací údaje do sítě Odorik:

  • User-ID: cislo_v_siti@sip.odorik.cz (například: 334469@sip.odorik.cz)
  • Password: vyplníte své heslo v síti Odorik (nutné rozlišovat malá a velká písmena!)
  • Proxy address: sip.odorik.cz a zvolit Subscribe

Používání aplikace Fring

Aplikace Fring kromě internetového telefonování umožňuje používat například ICQ v mobilu. Fring umí pracovat s kontakty uloženými v telefonu. Pro ověření funkčnosti internetového volání můžete zvolit fring test call. Způsoby připojení můžete nastavit v sekci s Kontakty → Options → Settings → Connectivity - je zde možné mimo jiné vybrat prioritu pro přípojení (např. prvně wifi a při nedostupnosti použít 3G apod.)

 
fring.txt · Last modified: 2016/01/12 17:21 (external edit)