Command disabled: backlink
 

Uvažujete o výhodném volání přes internet a hledáte inspiraci při výběru VoIP zařízení?
Níže najdete stále aktualizovaný seznam zařízení dostupných na našem trhu. U nás zakoupené přístroje Vám zdarma nastavíme na Váš účet. Přístroje zakoupené jinde si můžete nastavit podle příslušného návodu. V případě nouze můžete využít pomoc na dálku. U každého přístroje jsou uvedeny klíčové parametry, obvyklá cena, výhody a nevýhody. Také starší, již běžně neprodávaná zařízení mohou být vyhovující, protože VoIP zařízení nestárnou tak rychle jako třeba mobilní telefony.

Kategorie přístrojů pro volání přes internet:

IP telefony bezdrátové

Sluchátko telefonu lze přenášet, telefon nezávislý na počítači. Základna připojená k internetu u některých typů může být jinde než nabíječka sluchátka. Technologie DECT funguje v zástavbě cca do 50 metrů od základny, na volném prostranství do 300m.

Siemens Gigaset A510 IP

naše cena 1400 kde koupit: eshop odorik.cz, heureka.cz ,next-g.cz jak nastavit

Siemens Gigaset A510 IP základna podporuje maximálně 2 současné VoIP hovory + jeden přes přípojku pevné linky. K základně je možné připojit současně až 6 sluchátek, která podporují DECT GAP. Ověření kompatibility přídavných sluchátek Siemens - přídavná sluchátka Siemens (bez základny jen s nabíječkou) mají v označení jako poslední písmeno H - podle toho jej poznáte. Na výběr jsou různé typy sluchátek, některé vzhledově připomínají spíše mobilní telefony a podporují bluetooth.
Máte možnost si do jednotlivých sluchátek nahrát kontakty pomocí speciální aplikace pro PC pro Android a Iphone.

Základna připojená k internetu může být v jiné místnosti než telefon s nabíječkou, umožní používat internetovou telefonii i v místnosti bez internetové přípojky nebo telefonního rozvodu, obsahuje více SIP účtů, k jedné základně lze připojit více sluchátek, umožní 2 nezávislé odchozí nebo příchozí hovory. Kvalitní zvuk.

Nemá nastavitelný jitter buffer. Tedy pokud máte internetové připojení ve směru download hodně kolísavé, nemusí to být dobrá volba. Šum na pozadí.

Siemens Gigaset C530 IP

nový od cca 2000 kde koupit: heureka.cz, next-g.cz jak nastavit

Siemens Gigaset C530 IP je shodný s Gigaet A510 IP, sada ale obsahuje kvalitnější sluchátko s barevným displejem. Podobný typ Gigaset C610 IP se již neprodává, rozdíly jsou minimální, C530 IP je o pár stovek dražší.

barevný displej 1,8“, ve sluchátku běžně přístup k emailům, Twitteru, Facebooku, sluchátko je možné přepnout do češtiny.

Trochu vyšší cena. Nemá nastavitelný jitter buffer.


Panasonic KX-TGP 500

nový od 2300 kde koupit: heureka.cz, next-g.cz jak nastavit

Panasonic KX-TGP 500 je bezdrátový telefon pro VoIP, ke kterému lze připojit až 6 sluchátek -jakékoli sluchátko podporující DECT GAP - viz níže Přídavná sluchátka. Originální přídavné sluchátko je označováno jako KX-TPA50, ale je poměrně drahé. Základna umožňuje vést 3 současné VoIP hovory, což je podstatná výhoda oproti výrobkům Gigaset, které umožňují vést jen dva hovory. Registrovat je možné až 8 SIP účtů. Základna se připojuje do internetu, na rozdíl od Gigasetu nemá analogový vstup - tedy vstup pro tradiční pevnou linku.
Od verze firmware FW 22.68 podporuje češtinu.
Na rozdíl od Gigasetu má dynamický jitter buffer až do 500 ms - vhodnější, pokud Vaše připojení internetu poněkud kolísá.

Vyšší cena

Přídavná sluchátka

od 400 kde koupit: A540 H, next-g.cz jak připojit k základně

Přídavná sluchátka nemají svoji vlastní základnu, ale jen nabíječku pro sluchátko.
Podle značení je poznáte následovně:
Přídavná sluchátka Siemens obsahují na konci označení "H" jako "Handset", např. A540 H.
Míru kompatibility Vaší Gigaset základny s Gigaset přídavnými sluchátky můžete ověřit na stránkách výrobce. Sluchátka Panasonic obsahují v názvu "TGA", takže např. KX-TGA671FXB
U značky Panasonic se můžete občas setkat s akcí a koupit TRIO se třemi sluchátky, jako např. Panasonic KX-TG6812 TRIO, přičemž dvě sluchátka bez základny lze použít s jinou než dodanou základnou. Přehled značení DECT GAP Panasonic sluchátek. Pěkný přehled dostupných přídavných sluchátek Gigaset a Panasonic má eshop next-g.czTelefonní adaptéry

Adaptér se připojuje k internetu a lze k němu připojit podle typu jeden nebo více analogových telefonů, přenosné i nepřenosné. Vhodné řešení při vlastnictví např. kvalitního analogového přenosného telefonu s displejem zobrazujícím číslo volajícího nebo s rozvedenými analogovými telefonními linkami v domě.

Grandstream HT70X

naše cena 750 kde koupit: eshop odorik.cz jak nastavit

Grandstream HT70X je řada telefonních adaptérů, lišících se počtem poskytovaných linek (viz níže). Na každou linku můžete připojit až 5 telefonů paralelně. Vhodné pro přechod na VoIP, pokud máte v domě rozvedené telefonní kabely nebo vlastníte nějaké analogové telefonní přístroje (mohou být drátové i bezdrátové). Kvalita hovoru závisí především na připojeném telefonu, adaptér kvalitu nesnižuje. Řada adaptérů Grandstream HT70X se vyrábí ve třech variantách, liší se jen počtem nezávislých linek:
HT701 - poskytne 1 linku
HT702 - poskytne 2 linky
HT704 - poskytne 4 linky


Levné, ale přitom kvalitní zařízení, málo hřeje.

Žádné.

Grandstream HT80X

naše cena 950 kde koupit: eshop odorik.cz jak nastavit

Grandstream HT80X je řada telefonních adaptérů, lišících se počtem poskytovaných linek (viz níže). Na každou linku můžete připojit až 5 telefonů paralelně. Vhodné pro přechod na VoIP, pokud máte v domě rozvedené telefonní kabely nebo vlastníte nějaké analogové telefonní přístroje (mohou být drátové i bezdrátové). Kvalita hovoru závisí především na připojeném telefonu, adaptér kvalitu nesnižuje. Řada adaptérů Grandstream HT80X se vyrábí ve dvou variantách, liší se jen počtem nezávislých linek:
HT801 - poskytne 1 linku
HT802 - poskytne 2 linky


Levné, ale přitom kvalitní zařízení, málo hřeje.

Žádné.

Cisco SPA 112

nový cca 1300 kde koupit: heureka.cz jak nastavit

Cisco SPA 112 je nástupcem nejznámějšího adaptéru Cisco (Linksys) PAP2T. Poskytne dvě nezávislé linky pro analogové telefony. Vhodné pro přechod na VoIP, pokud máte v domě rozvedené telefonní kabely. Na každou linku můžete připojit více telefonů paralelně. Kvalita hovoru závisí především na připojeném telefonu.

Spolehlivé zařízení, 2 analogové linky za rozumnou cenu, bohaté možnosti nastavení, stejné, resp. podobné jako u tradičního pap2t. Tedy např. možnost nastavit volání v lokální síti i bez přístupu na internet apod. obsahuje T.38, možnost připojení faxu.

Prodávané přístroje občas neobsahují nejnovější firmware, což může způsobit problémy s přenosem identifikace volajícího do připojeného analogového telefonu s displejem.

IP telefony stolní

Telefony nahrazující klasickou pevnou linku pracující nezávisle na počítači, nepřenosné. Na displeji vždy zobrazují číslo volajícího. Mohou mít jednu nebo více nezávislých linek. Starší typy mají menu pouze v angličtině, modernější jsou již přeložené do češtiny. Displej může být podsvícený s různým počtem řádků.

Grandstream GXP 1610

naše cena 1150 kde koupit: eshop Odorik.cz, heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 1610 je moderní telefon s jednoduchým ovládáním, který se připojuje přímo do internetu a funguje nezávisle na počítači. Obsahuje 1 SIP účet, lze pohodlně přepínat mezi dvěma současnými hovory. Telefon neobsahuje router, ale jen dvouportový switch. Pokud potřebujete telefon s routerem, zvolte cenově podobný Well 3170IB níže.

Kvalitní zvuk, grafický LCD displej 132x48 px, menu v českém jazyce, hands-free s pokročilým odstraněním ozvěny, seznam kontaktů, které si telefon stahuje přímo z našeho serveru (rychlé kontakty), možnost připojení sluchátek s mikrofonem, přepojování hovorů.

Displej bez prodsvícení.

Grandstream GXP 1620

naše cena 1300 kde koupit: eshop Odorik.cz, heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 1620 je shodný s GXP1620, líší se jen podsvíceným displejem a že podporuje místo jedné SIP liky 2 SIP LINKY.br/>
2 SIP Linky, podsvícený displej.

Grandstream GXP 1628

naše cena 1700 kde koupit: eshop Odorik.cz, heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 1628je stejný jako GXP 1620, navíc má 8 BLF tlačítek, PoE a 1 Gbit porty.

8 BLF tlačítek, PoE.

Grandstream GXP 2130

naše cena 1990 kde koupit:eshop Odorik.cz heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 2130 má 8 BLF tlačítek pro rychlé volby, 3 SIP účty, barevný displej 2,8" (320×240 bodů), dva 10/100/1000 Mbps gigabitové síťové porty, PoE, neobsahuje router

nevyužitá tlačítka linek lze využít pro BLF - tedy celkem lze mít až 10 BLF + 1 linku

Redial a volání na zmeškané hovory jen přes použitou linku. (Tohle je nedokonalost všech vícelinkových Grandstreamů - Grandstream slíbil nápravu, ale neví se kdy)

Grandstream GXP 2160

naše cena 2900 kde koupit: eshop Odorik.cz, heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 2160 je moderní telefon s jednoduchým ovládáním, který se připojuje přímo do internetu a funguje nezávisle na počítači. Obsahuje 6 linek a 24 BLF tlačítek (tlačítka rychlých voleb). Obsahuje velký barevný displej s rozlišením 480×272 bodů, 6 SIP účtů (linek) a Bluetooth v2.1.

relativně dobrá cena.

BLF tlačítka nefungují spolehlivě. Zabagovaný firmware a výrobce neschopný to opravit. Redial a volání na zmeškané hovory pouze přes naposledy použitou linku. (Tohle je nedokonalost všech vícelinkových Grandstreamů)

Snom 870

jak nastavit

Snom 870 je moderní telefon s dotykovým ovládáním, který se připojuje přímo do internetu a funguje nezávisle na počítači. Obsahuje 12 linek a 15 virtuálních BLF tlačítek (tlačítka rychlých voleb). Obsahuje velký barevný dotykový displej s vysokým rozlišením, 12 SIP účtů (linek), bílá nebo černá barva.

velký počet linek i BLF tlačítek, jednoduché dotykové ovládání

v ČR se neprodává, vysoká cena

Well 3170IB

nový cca 1100 kde koupit: heureka.cz jak nastavit fórum

Well 3170IB je velmi levný, ale povedený telefon vhodný i pro seniory. Obsahuje 2 nezávislé linky a má dokonce vestavěný router.

Dvě linky, router přepnutelný do režimu bridge. Telefon lze namontovat i na zeď, segmentový podsvícený LCD displej s velkými číslicemi, kontrastní klávesnice, v českém jazyce, relativně kvalitní hands-free, 5 tlačítek rychlých voleb, na displeji neustále přesný čas.

Zobrazení upozornění na zmeškaný hovor je málo vidět, trochu komplikovanější nastavení, linku pro odchozí hovor lze vybrat jen pomocí prefixu před číslem, kvalita zvuku je horší než u nejlevnějšího Grandstreamu GXP 1160, ale není vyloženě špatná.

kde koupit: heureka.cz jak nastavit

Telefony Yealink např. SIP-T20, dováží firma Joyce. Pro český a slovenský trh jsou přejmenovány na značku dovozce a to Well. Jedná se o kvalitní námi odzkoušené telefony ve středně vysoké až vyšší cenové hladině. Telefony neprodáváme.

Kvalitní zvuk i provedení, spousta možností nastavení, počeštění, doporučujeme v případě, že chcete využívat šifrování hovorů přes sips a srtp.

Vysoká cena, relativně malý displej.

Další telefony podporující BLF

Jiná VoIP zařízení, která se již nevyrábí

Bezpečnostní upozornění

Každé VoIP telefonní zařízení má svoje vlastní webové stránky, přes které se provádí nastavování. Pokud jsou tyto webové stránky přístupné z internetu, může to být velmi nebezpečné. Útočník z internetu tyto stránky může prolomit a získat Vaše SIP heslo a jméno. Následně Vám může provolat kredit.

Pokud je přístup na webové stránky z celého internetu nutný, doporučujeme následující kroky:

  • Použít nestandardní porty pro web i pro SIP. Tedy jiné než 80 a 5060, nejlépe nějaké vysoké náhodné číslo. (K napadení dochází přes webové stránky, ale pokud útočník objeví SIP zařízení na portu 5060, 5061 apod. proskenuje potom všechny existující TCP porty, aby našel web na nestandardním portu.)
  • Je-li to možné, nahrajte do přístroje nejnovější firmware
  • Nastavte si heslo pro přístup na tyto stránky. Heslo musí být bezpečné, nemělo by to být slovo ze slovníku nebo ze seznamu běžných hesel. Pozor, některá zařízení mají více přístupů a hesel, např. přihlašovací jméno admin i user a každé s jiným defaultním heslem.

USB sluchátka a USB zvukové karty

Vhodné pro volání z počítače, pokud vestavěná zvuková karta PC nemá dostatečně kvalitní zpracování zvuku z mikrofonu - velmi častý jev. Spolehlivým řešením je pak USB zvuková karta nebo USB sluchátka. USB zařízení integrovanou zvukovou kartu plně nahradí a zbavíte se tak potíží. Více informací najdete na našem fóru.

Diskuze

Josef Pavlíček, 2015/12/25 21:00
Dobrý den,chci požádat o přenos tel.čísla pevné linky od O2 a telefonovat po internetu.Dotaz se týká: . co třeba udělat předem,jaké jsou tarify
a možnosti.Mám telefon Simens Gigast A 510.Bude to fungovat? Co třeba dokoupit.
Děkuji. J. Pavlíček
Jiří Kment, 2015/12/25 22:30
Dobrý den, zde najdete veškeré informace k přenosům čísel: http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_nomadicka_telefonni_cisla#ostatni_pevna_cisla
Ve zkratce: tarif je jen jeden - neplatíte paušál, účtováno po vteřině. 0,59 Kč/min na mobilní telefony v ČR, 0,25/0,49 Kč min na pevné linky v ČR (mimo špičku/špička). Siemens A510 je (bez IP) je analogový telefon, k jeho využití na volání přes internet potřebujete libovolný telefonní adaptér, např. námi prodávaný HT701 který můžeme dodat už nastavený. Jaké máte internetové připojení? Ideální by bylo vyzkoušet volání ještě před přenosem čísla.
Přenos čísla je za 1300 Kč vč. DPH. Můžete si i zakoupit naše pevné číslo z Vašeho kraje za 20 Kč jednorázově.
Pavel, 2015/12/31 11:14
Siemens Gigaset SL400 IP hci si koupit tento telefon s adapterem jak je složité pak nastavení tak aby volal přes odorik děkuji S Maléř
andrey, 2015/12/31 11:20
Dobrý den, nastavení není složité, můžete použít návod níže:
http://www.odorik.cz/w/siemens_gigaset_a510ip
Nastavení zakoupených zařízení v eshopu odorik.cz můžeme Vám na požádání zdarma nastavit tak, aby správně fungovalo se všemi službami Odorik.cz.
Jaromir, 2016/02/21 22:37
Dobrý den,

chtěl bych k vám přejít, mám VOIP telefon Gigaset DE310, je použitelný u vás ?

Děkuji za odpověd.
root, 2016/02/21 23:03
S telefonem jsem se nesetkal, ale jelikož obecně v podstatě neexistuje SIP VoIP telefon, který by s Odorik.cz nefungoval (a jinak ano), Váš DE310 bude jistě fungovat taky.
Pavel Cihelna, 2016/03/17 16:31
Potřeboval bych na hlučnější dílně připojit k VOIP telefonu vyzváněcí houkačku. U současné pevné linky je na vyzváněcí drát připojeno relé které tu houkačku při vyzvánění spíná. Takže něco podobného. Za radu děkuji předem - P.C.
Jiří Kment, 2016/03/17 17:59
Dobrý den,
pokud si koupíte libovolný VoIP telefonní adaptér, výstup z něj bude stejný jako má nyní analogová telefonní linka a tak by mělo být možné za telefonní adaptér stejným způsobem relé připojit.
http://www.odorik.cz/w/voip_zarizeni#telefonni_adaptery
Další možností je upravit vhodný IP telefon - většina má na sobě nějakou LED, která při zvonění bliká, z té by mělo být možné vzít signál pro relé. Nebo použít pro její snímání fotoodpor.
B.Sladek, 2016/03/17 20:27
Dobrý den, mám modem D-Link DVA-G3671B, a ten má podporovat VoIP. Nemáte s tímto zařízením někdo zkušenost? Na netu jsem našel jen stručnou poznámku že spojení bývá často nestabilní. Apropos, chápu to správně, že k tomuto modemu lze připojit běžný analogový telefon?

Děkuji za odpověď.
root, 2016/03/24 14:50
Dobrý den,
Vypadá to, že Vaše informace jsou správné. O tohle zařízení máme na fóru vlákno. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1794
Tedy ano funguje, ale je problémové.
Tady další zmínka https://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=41&topic_id=8951
kolemjdoucí, 2016/04/08 16:52
Dobrý den,

používám v mobilním t. sim kartu Odorik. Rád bych toto číslo dostal do stolního telefonu (v kanceláři). Je to možné a jaký aparát bych měl pořídit? Velmi děkuji za radu.
root, 2016/04/14 11:26
Možností je více. Buď je možné si koupit stolní telefon na SIM. Výhoda je, že nepotřebujete internet. Telefon vypadá jako "pevná" ale je to vlastně mobilní stolní telefon. http://www.heureka.cz/?h[fraze]=gsm+stolni+telefon Nevýhoda je, že platíte cenu jako by jste volali z mobilu, která je vyšší než cena volání z internetu.
Jiná možnost je připojit si libovolný VoIP telefon, kde si pořídíte např. nomadické nebo geografické číslo a nastavíte si CLIP. Odchozí hovory pak budou za cenu internetového volání tedy levněji. Pokud ale chcete na něm přijímat i příchozí hovory, je nutné přesměrovat hovory ze SIM na ono nomadické nebo geografické číslo. To ale není úplně zadarmo. U našich SIM takový přesměrovaný hovor stojí 0,59 Kč/min, nebo je možné si koupit balíček za 110 Kč/měsíc a mít to pak do 3000 minut/měsíc zdarma.

Hodně záleží na tom co vlastně přesně potřebujete a jestli je nutné přijímat na stolní telefonu i příchozí hovory.
Jaroslav Bariš, 2016/05/03 17:59
Dobrý deň!
Chcem sa spýtať na napájanie cez PoE, konkrétne pre model IP telefónu GRANDSTREAM GXP1625 s integrovaným PoE IEEE802.3af Class 2
Je možné tieto aparáty napájať cez pasívny injektor PoE, napr. https://www.alza.sk/poe-pan12-d254235.htm?catid=18845120 ?
Vít Veselý, 2016/08/26 22:21
Dobrý den, testoval jste již VoIP telefon Panasonic KX-TGP600 ? Nastavení pro Odorik je stejné jako u Panasonic KX-TGP500 ?
Euron Lamas, 2016/11/02 04:51
Dobrý den,
v Brně mám VoIP telefonní číslo (543xxxxxx) u brněnského SIPa. Přestěhoval jsem se na Vysočinu a můj stávající SIP není schopný mi tam číslo rozchodit. Na Vysočině mi prostě tato pevná linka nefunguje. Číslo se po zapnutí vůbec nezaregistruje. Skype funguje. Mám internet od O2 AirLive LTE.

JAK mám postupovat, abych měl své číslo na Vysočině. Mohu přejít k Odoriku?
Děkuji
andrey, 2016/11/02 10:36
Dobrý den, samozřejmě je vše možné. Číslo pro Vysočinu není problém pořídit, prosím kontaktujte nás ve všední dny 9-19 hod., víkend 10-19 hod :

+420-533-533-533

Skype:odorik_info
(pouze volat)
Daniel Davídek, 2016/12/20 21:32
Zdravím,
mám internet od UPC s modemem epc 3208, tento model má kromě ethernetových sdířek (RJ45) také sdířku na RJ11.
První otázka zní, pokud bych měl IP telefon (s RJ11 ne RJ45), mohl bych ho připojit do tohoto modemu a využívat VoIP skrze Odorika (ne UPC tarify)?

Druhou otázkou je, zda někdo máte zkušenosti s telefonem Panasonic KX-TG6411FX. Tento má právě RJ11 sdířku, ale nevím zda bych ho mohl nějak využít, každopádně je mi ho líto vyhodit.

Děkuji za případné odpovědi!
Přeji příjemný den!
andrey, 2016/12/21 10:35
Dobrý den, bohužel modem od UPC nejde použit pro telefonování skrz Odorik.cz, je tam trochu jiná technologie. Telefon Panasonic KX-TG6411FX je pouze analogový, k tomu byste musel dokoupit VoIP adaptér a připojit ho k modemu od UPC přes RJ45. K adaptéru přes RJ11 připojíte Panasonic KX-TG6411FX. Jak vypadá a kolik stojí adaptér naleznete níže v odkazu:
https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/telefonni-adaptery/produkt/grandstream-handytone-701
Milan Sýkora, 2017/05/14 18:51
Zdravím a prosím o radu jak pro síť ODORIK oživit (instalovat) IP telefon typ P160S.
Děkuji.
andrey, 2017/05/15 10:24
Dobrý den, vlastní návod na telefon nemáme ale na internetu je dostupný ke stažení:
http://sypswiki.dcs.tn.edu.tw/wiki/images/4/47/P160.pdf
Obecně se nastavuje jak jakýkoliv jiný sip telefon, pokud to nepůjde dle návodu mohu Vám to nastavit na dálku. V případě kontaktujte mě v pracovní dobu Po-Pá od 10-18 na emailu: kontakt@odorik.cz, tel.: 533533533
S pozdravem,

Andrej Dzjuba

Odorik.cz, miniTEL s.r.o.
Tel.: *100 (v síti Odorik); +420 533 533 533; Skype: odorik_info
KAmil Sýkora, 2018/01/18 14:36
Dobrý den,

mám starší telfon SNOM 320. Po konfiguraci se zaregitruje, i na odorik stránkách vidím, že je zařízení správně registrováno, nicméně při vytočení čísla není telefonní číslo dostupné.
Můžete mi poradit na co se zaměřit?
Děkuji

Kamil Sýkora
andrey, 2018/01/18 15:25
Dobrý den,
kontaktujte nás v pracovní dobu Po-Pá od 10-18 na emailu: kontakt@odorik.cz, tel.: 533533533. Sdělte udaje linky apod.
TRAN MINH, 2018/01/21 10:46
dobry den

Ja mam telfon Gigaset C530 , je použitelný u vás ?

Dekuji

Tran
Jiří Kment, 2018/01/21 11:30
Dobrý den, klasický analogový C530 můžete použít jen ve spojení s telefonním adaptérem: https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/telefonni-adaptery
Pokud máte C530 IP (kromě nabíjecí základny má ještě obdélníkovou základny připojenou k internetu), ten lze použít i bez něj přímo. Obrázek C530 IP: https://voip-telefony.heureka.cz/gigaset-c530-ip/
Karel, 2018/04/11 10:42
Když koupím Gigaset C530 IP a potřebuji další 2 sluchátka, mohu použít Gigaset C530 Duo (tedy sadu Gigaset C530 + Gigaset C530H) a analogovou základnu z Dua nepoužívat, čili všechny 3 ručky připojit k základně z C530 IP? Díky moc.
Jiří Kment, 2018/04/11 14:33
Dobrý den, obě sluchátka splňují standard DECT, ověřili jsme na infolince Gigasetu, že bude možné je k základně C530 IP připojit.
root, 2018/04/11 14:32
Do jaké míry jsou kompatibilní jednotlivá sluchátka Siemens s IP základnou možná zjistíte. http://www.gigaset.com/en_en/cms/service/compatibility/products.html

Všechny sluchátka s DECT GAP by mělo být možné přihlásit, ale mohou fungovat jen základní funkce.
Miloš Růžička, 2018/09/18 14:02
Dobrý den. Používám tel. adapter s tel. Dotaz zda mohu použít jiný tel např. Well ISDN.
root, 2018/09/18 15:45
Pokud telefon vyžaduje připojení jen k ISDN lince a připojení k obyčejné analogové lince neumožňuje, předpokládám telefon připojit nepůjde.
Analogový DECT telefon o 15 let novější model je ale možné koupit se základnou v akcích nebo z druhé ruky už od 300 Kč tedy není to žádná velká škoda.
Michaela Pachelová, 2019/05/08 09:03
Sluchátko Panasonic KX- TCA120FX. Bude to fungovat? Děkuji.
root, 2019/05/14 12:56
Podle toho co jsem o Panasonic KX- TCA120FX našel na internetu, je to jen přídavné sluchátko. To se potřebuje připojit k nějaké základně, kterou musíte mít také.
Domovská základna má označení KX-TCD200, tedy vypadá to, že to nemůže být libovolná základna co podporuje DECT GAP.
Michaela Pachelová, 2019/05/15 18:30
Děkuji. Ano máme i základnu KX-TCD200CE. Máme si tedy koupit celý nový telefon, nebo by stačil telefonní adaptér? Děkuji.
root, 2019/05/15 18:55
Pokud máte základnu, lze použít VoIP adaptér. Není to špatné řešení na kvalitě hovoru to rozhodně znát nebude, můžete zapojit více telefonů paralelně nebo využít stávající vedení po domě.
Miroslav Olszovy Ing, 2019/08/05 17:42
Dobrý den, mám adapter Cisco SPA 112, a chtěl bych využít vaší službu, včetně tel. čísla za 20Kč,-Mužete mně prosím kontaktovat-
root, 2019/08/06 17:44
Možné to je. Nicméně váš email nevidím tedy odepsat na něj nemohu. Doporučuji registraci na odorik, pak můžete zkusit nastavit SPA 112 a jako poslední zaplatit a koupit veřejné číslo.
Vložte svůj komentář:
G P᠎ N᠎ G E
 
 
voip_zarizeni.txt · Poslední úprava: 2018/04/09 19:34 autor: jkment