Běžná VoIP zařízení, která se již nevyrábí

Nedoporučujeme kupovat starší Cisco/Linksys PAP2T, pokud nemáte jistotu o jeho původu, jsou to velmi často nekvalitní padělky. Rovněž kupovat něco méně obvyklého, neznámé značky nemusí být dobrý nápad.

Kde hledat?

  • Aukro.cz - nejlepší místo, kde hledat, nejširší nabídka. Nejvíce zařízení najdete v kategorii VoIP telefony.
  • Hyperinzerce.cz - hledejte v kategorii Stolní telefony
  • Bazos.cz - zde se občas něco objeví v kategorii VoIP telefony

Stolní VoIP telefony

Grandstream GXP 1160

bazarový od 700 kde koupit: heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 1160 je telefon s jednoduchým ovládáním, který se připojuje přímo do internetu a funguje nezávisle na počítači. Obsahuje jednu linku. Telefon neobsahuje router, ale jen dvouportový switch. Pokud potřebujete telefon s routerem, zvolte cenově podobný Well 3170IB níže.

Varianta s označením GXP 1165 se liší jen tím, že podporuje PoE napájení.

Kvalitní zvuk, grafický třířádkový LCD displej, menu v českém jazyce, hands-free s pokročilým odstraněním ozvěny, seznam kontaktů, které si telefon stahuje přímo z našeho serveru (rychlé kontakty), možnost připojení sluchátek s mikrofonem, automatické nastavení pro Odorik.cz přepojování hovorů.

Displej bez prodsvícení.

Grandstream GXP 1400

bazarový od 900 kde koupit:heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 1400 je podobný telefonu GXP 1160 viz výše, liší se jen tím, že má dvě nezávislé linky a je trochu větší. Typ Grandstream GXP 1405 má navíc možnost napájení PoE - přes počítačovou síť, není potřeba adaptér.

Dvě nezávislé linky, kvalitní zvuk. Má vše, co telefon GXP 1160 výše.

Displej bez podsvícení, méně přehledné ovládání než u telefonu GXP 1160. Redial a volání na zmeškané hovory pouze přes naposledy použitou linku.

Grandstream GXP 1450

bazarový od 1100 kde koupit: heureka.cz jak nastavit

Grandstream GXP 1450 Telefon je velmi podobný typu GXP 1400, má též 2 nezávislé linky, zato větší podsvícený displej.

Má větší podsvícený displej.

Žádné rychlé volby nebo BLF svítící tlačítka. Redial a volání na zmeškané hovory pouze přes naposledy použitou linku.

Grandstream GXP 2130

naše cena 1990 kde koupit: heureka.cz jak nastavit fórum

Grandstream GXP 2130 má 8 BLF tlačítek pro rychlé volby, 3 SIP účty, barevný displej 2,8" (320×240 bodů), dva 10/100/1000 Mbps gigabitové síťové porty, PoE, neobsahuje router

nevyužitá tlačítka linek lze využít pro BLF - tedy celkem lze mít až 10 BLF + 1 linku

Redial a volání na zmeškané hovory jen přes použitou linku. (Tohle je nedokonalost všech vícelinkových Grandstreamů - Grandstream slíbil nápravu, ale neví se kdy)

Linksys SPA 941

bazarový od 1300 kde koupit: eshop odorik.cz jak nastavit

Linksys SPA 941 je kvalitní a léty prověřený telefon, který se stal vzorem konstrukce kancelářského IP telefonu pro ostatní výrobce. Obsahuje 4 nezávislé linky. Češtinu nikdy neobsahoval a nelze ji do něj nahrát. Ovládání není zcela intuitivní. Velmi podobný, jednodušší typ Linksys SPA 921 obsahuje pouze jednu linku.

Čtyři linky, kvalitní zvuk i zpracování, velký displej s tlačítky pro výběr linky.

Displej není podsvícený, neintuitivní použití telefonního seznamu a seznamu hovorů, nemá tlačítka rychlých voleb.

Grandstream GXP 2010

bazarový od 500 kde koupit: Aukro jak nastavit

Grandstream GXP 2010 je funkčně shodný s ostatními telefony Grandstream. Obsahuje 4 nezávislé linky. Jeho největší výhodou je nadstandardní množství tlačítek pro rychlé volby.

Čtyři linky, velký podsvícený displej s tlačítky pro výběr linky, čeština, 18 tlačítek rychlé volby s funkcí BLF.

Větší šířka telefonu, příliš jemná grafika na displeji snižující čitelnost.

Grandstream GXP 2100

bazarový od 1000 kde koupit: heureka.cz jak nastavit

Grandstream GXP 2100 Obsahuje 4 nezávislé linky a 7 tlačítek rychlých voleb, který mohou fungovat jako BLF - tedy podle toho, jak tlačítko svítí, poznáte, zda-li má daná linka, obsazeno, volno nebo zrovna vyzvání. Má možnost napájení PoE - přes počítačovou síť, není potřeba adaptér (nelze všude, funkci musí podporovat router).

Čtyři nezávislé linky, telefon lze namontovat i na zeď, dobře čitelný větší podsvícený grafický LCD displej, menu v českém jazyce, hands-free s pokročilým odstraněním ozvěny, seznam kontaktů a hovorů, možnost přepínat se mezi dvěma současnými hovory (tlačítko flash) nebo hovory spojit do konference (tlačítko conf), možnost připojení sluchátek s mikrofonem,přepojování hovorů.

Ovládání není vždy úplně nejednodušší možné.
IP telefony bezdrátové

Sluchátko telefonu lze přenášet, telefon nezávislý na počítači. Základna připojená k internetu u některých typů může být jinde než nabíječka sluchátka.

Siemens Gigaset A580 IP

bazarový od 1000 kde koupit: Aukro jak nastavit

Siemens Gigaset A580 IP je bezdrátový internetový telefon. Nástupcem je A510 IP.

Základna připojená k internetu může být v jiné místnosti než telefon s nabíječkou, umožní používat internetovou telefonii i v místnosti bez internetové přípojky nebo telefonního rozvodu, obsahuje 6 SIP účtů, k jedné základně lze připojit více sluchátek, umožní 2 nezávislé odchozí nebo příchozí hovory, ECO DECT - úspora energie.

Málo intuitivní ovládání, subjektivně horší zvuk, místo domény sip.odorik.cz nutno zadat IP adresu 81.31.45.51, jinak telefon zdržuje vytáčení.

Siemens Gigaset C610 IP

nový od 1819 kde koupit: heureka.cz jak nastavit

Siemens Gigaset C610 IP je shodný s Gigaset A510 IP, sada ale obsahuje kvalitnější sluchátko s barevným displejem.

barevný displej 1,8“, ve sluchátku běžně přístup k emailům, Twitteru, Facebooku, sluchátko je možné přepnout do češtiny.

Trochu vyšší cena. Nemá nastavitelný jitter buffer.
Telefonní adaptéry

Adaptér se připojuje k internetu a lze k němu připojit podle typu jeden nebo více analogových telefonů, přenosné i nepřenosné. Vhodné řešení při vlastnictví např. kvalitního analogového přenosného telefonu s displejem zobrazujícím číslo volajícího nebo s rozvedenými analogovými telefonními linkami v domě.

Linksys PAP2T

bazarový od 700 kde koupit: jak nastavit

Linksys Cisco PAP2T, nazývaný někdy také Sipura podle původního výrobce, je zřejmě nejdéle vyráběným telefonním adaptérem. Verze vyráběné v průběhu let se proto vzhledově mohou lišit. Poskytne dvě nezávislé linky pro analogové telefony. Vhodné pro přechod na VoIP, pokud máte v domě rozvedené telefonní kabely. Na každou linku můžete připojit více telefonů paralelně. Kvalita hovoru závisí především na připojeném telefonu. Na trhu jsou bohužel i jeho nekvalitní čínské napodobeniny, které trpí různými problémy a jejich spolehlivost je velmi špatná. Vzhledově není rozdíl mezi originálem a falzifikátem na první pohled patrný.

Spolehlivé, léty prověřené zařízení, 2 analogové linky za rozumnou cenu.

Už se nevyrábí, nový seženete na trhu pouze padělek a pravděpodobně se problémům nevyhnete. Hodně topí.

Grandstream HT286

bazarový od 300 kde koupit: aukro.cz, bazos.cz jak nastavit

Grandstream HT286, neboli HandyTone 286, je lety prověřeným jednolinkovým telefonním adaptérem, se kterým máme zkušenosti od roku 2004. Poskytne jednu linku pro analogový telefon. Na linku můžete připojit více telefonů paralelně. Vhodné pro přechod na VoIP, pokud máte v domě rozvedené telefonní kabely. Kvalita hovoru závisí především na připojeném telefonu. Neobsahuje router.

Spolehlivé, léty prověřené zařízení, analogová linka za rozumnou cenu.

Zařízení nevhodné pro připojení faxu.

Grandstream HT486

bazarový od 300 kde koupit: aukro.cz, bazos.cz jak nastavit

Grandstream HT486, neboli HandyTone 486, je velmi podobný přístroji HT286 výše. Jediným rozdílem je vestavěný router a tím pádem další zdířka pro připojení PC nebo switche.

Spolehlivé zařízení s routerem, analogová linka za rozumnou cenu.

Zařízení nevhodné pro připojení faxu.

Stále vyráběná a prodávaná zařízení

Zde jste na stránkách zařízení, která již nejsou běžně v prodeji. Aktuálně prodávaná zařízení mají svoji vlastní wiki stránku.

 
voip_zarizeni_bazar.txt · Last modified: 2016/05/02 20:39 (external edit)