Telefonní čísla z více jak padesáti zemí na Odorik.cz

Máte dvě možnosti jak používat zahraniční čísla s Odorik.cz

Zprostředkování zahraničního čísla od Odorik.cz

Paušální poplatek za zprostředkování zahraničního čísla činí pro většinu vyspělých zemí činí cca 65 Kč/měsíc vč. DPH a platí se nejméně na 6 měsíců dopředu.

Ve srovnání s konkurencí nabízíme výrazně nižší cenu a velkou flexibilitu ve směrování hovorů bez jakýchkoli příplatků, plně pod kontrolou zákazníka.

Tuto službu používají stovky zákazníků (včetně firemních) bez jakýchkoli technických potíží na straně Odorik.cz

Pro obsloužení hovorů ze zahraničí můžete využít všech možností, které nabízí paralelní zvonění v kombinaci se speciálními čísly. Možné je též přesměrování na skype, na SIP URI a pod.

P.S. Více autoritářské země jako např. Saudská Arábie, Vietnam, část zemí Afriky toto neumožňují. Jinými slovy, ten, kdo by tohle zařídil, v oné zemi příliš riskuje, proto čísla obvykle nikdo neposkytuje a nebo hodně draze s tím, že mohou přestat fungovat (to ale nepíší). Obvykle jsou to právě ty země, do kterých je volání neúměrně drahé.

P.S.2 Pokud by byl zájem, mohli bychom zavést sdílená zahraniční čísla, která by mohlo sdílet více uživatelů podobně, jak nyní u nás existují sdílené osmistovky. Hovory by se směrovaly podle toho, kdo volá. Tato služba by mohla být plně zdarma bez měsíčních poplatků.

Nabídka z konkrétních zemí

Pro nabídku konkrétních čísel nebo z jiných zemí nám pošlete email. Ceny níže včetně DPH. Typicky se předplácí číslo na půl roku předem + jednorázový registrační poplatek stejný jako měsíční paušál za číslo. Podmínky se mohou v některých zemích časem zpřísňovat.

[ ukázat všechny ceny a požadavky ]

Slovensko < podmínky >

Rakousko < podmínky >

Polsko < podmínky >

Rumunsko < podmínky >

Bulharsko < podmínky >

Velká Británie < podmínky >

Itálie < podmínky >

Švédsko < podmínky >

Švýcarsko < podmínky >

Slovinsko < podmínky >

Německo < podmínky >

Maďarsko < podmínky >

USA < podmínky >

Francie < podmínky >

Chorvatsko < podmínky >

Portugalsko < podmínky >

Nizozemí < podmínky >

Shrnutí zemí, kde lze alespoň od jednoho operátora koupit číslo bez důkazů (účtů za služby, skenů občanských průkazů atd.): USA, Argentina, Austria, Brazil, Canada, Chile, Colombia, Denmark, Dominican Republic, El Salvador, Finland, Guatemala, Iceland, Israel, Kenya, Lithuania, Mexico, New Zealand, Nicaragua, Panama, Poland, Puerto Rico, Slovakia, Slovenia (čísla pouze firmám nikoliv soukromým osobám a je potřeba poslat název, tel. kontakt a adresu ze stejné oblasti odkud požadujete telefonní číslo), Sweden, United States, United Kingdom *(může se lišit podle typu čísla), Uganda. Země, kde jsou vyžadovány pouze jméno, adresa a kontakt bez zaslání jakýkoliv dokumentů jsou momentálně ještě Belgie, Řecko a Rumunsko. U Bulharských, Chorvatských a Italských čísel je potřeba doložit jméno, telefon, adresa z oblasti odkud číslo objednáváte, kopie ID nebo pasu.
Austrálie, Brazílie, Canada, USA, Kypr, Švýcarsko, Velká Británie, Maďarsko, Polsko: Některé z těchto zemí nejsou úplně bez podmínek, ale je možné k nim doložit české údaje (výhoda, pokud nikoho v místě nemáte).
Čísla z Francie a Španělska (pouze Paříž a Madrid) má jiný operátor k dispozici bez podmínek ale bohužel za vyšší cenu. Aktivační poplatek 340Kč, měsíční poplatek 210Kč. Oboje včetně DPH.<br/>

https://www.didww.com/Knowledgebase/restrictions_post/ Ukrajinská VoIP čísla: https://www.datagroup.ua/ru/kiev/b2c/telefoniya/tradicijna-telefoniya

Pořídit si číslo přímo u zahraničního VoIP operátora a nasměrovat na Odorik.cz

Zahraniční číslo si můžete sehnat i sami u VoIP operátora v dané zemi. Nějaké tipy jsou zde http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?t=8025. Podmínky, měsíční platby či případnou expiraci kreditů a pod si pak musíte hlídat sami. Číslo pak můžete poslat na uri odoriku (např. 910110006@sip.odorik.cz) a využít tak veškeré flexibility Odoriku pro směrování hovorů. Pokud zahraniční operátor neumí poslat hovor na uri, ale jen předpokládá přímou registraci SIP telefonu, také to není problém. SIP registrační údaje zadáte u nás na webu, v menu “návody a nastavení” → “Vlastní tel. číslo”→“Vlastní telefonní číslo od jiného operátora”.

Seznam zahraničních operátorů poskytující místní čísla:

SIP přihlašovací údaje, které obdržíte, zadáte na odorik v menu “průvodce nastavením” → “Vlastní tel. číslo”→“Vlastní telefonní číslo od jiného operátora”. Získáte tak všechny možnosti odoričí ústředny, včetně paralelního vyzvánění.

Pro odchozí hovory přes Odorik můžete požádat o aktivaci CLIpu.

Další země: https://www.localphone.com/prices/incoming_numbers

Tématem se zabývá také naše fórum: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1134&p=7763

Typicky stojí číslo 65 Kč měsíčně včetně DPH a stejný jednorázový registrační poplatek. Předplácí se na půl roku dopředu. Tedy první půlrok stojí číslo 65 * 7 = 455 Kč. Čísla mají typicky maximálně 2 souběžné příchozí hovory a neomezeně odchozích. Čísla bereme od různých mezinárodních operátorů. Pro některé destinace tak existuje více možností.

Země Geografické Národní Mobilní Ceny a možnosti
Albania *f 1, 2, 3 N/A N/A
Australia 1, 3 N/A 1, 2, 3, 7
Austria *i - 1, 4 N/A Národní (nomadické) číslo bez dokumentů - nesmí být callcentrum.
Belgium *j 1, 5 1, 4 1, 2, 3, 7
Bosnia & Herzegovina *b,c 1, 2, 5, 7 N/A N/A
Bulgaria 1, 2, 6 N/A N/A
China *a,d,f,h,m 1, 2, 3, 7 N/A N/A
Croatia *g 1, 2, 5 N/A N/A
Cyprus *c 1, 2, 3, 7 1, 2, 3, 7 N/A
Denmark N/A 1, 3 -
Ecuador N/A N/A N/A
Estonia *f,h N/A 1, 3 N/A
Finland *d - - 1, 3
France *f 1, 4, 7, 8 1, 4 N/A Paříž bez podmínek: Aktivace 340 Kč, měsíčně 210 Kč.
Georgia 1, 2, 6, 7, 8 1, 2, 3, 8 N/A
Germany *c,k 1, 2, 6, 7 1, 2, 4, 7 N/A Je velmi těžké splnit podmínky, doporučujeme využít přímo německého operátora, podmínky jsou pak mírnější.
Greece 1, 4 N/A N/A
Hong Kong N/A 1, 2, 4, 7 N/A
Hungary *n 1, 2, 6, 7 1, 2, 4, 7 N/A Možnost i bez dokumentů od méně spolehlivého partnera
Iceland - N/A N/A
India 1, 3 N/A N/A
Indonesia 1, 3 N/A N/A
Ireland 1, 5 1, 3 N/A
Italy *g,j 1, 2, 5, 7 N/A N/A
Japan *f,g N/A /ul1, 2, 3, 7 N/A
Latvia *f 1, 2, 4 N/A N/A
Lithuania 1, 4 - -
Luxembourg *i N/A 1, 3 N/A
Malaysia *d N/A N/A N/A
Malta N/A 1, 2, 4, 7 N/A
Moldova N/A N/A N/A
Netherlands 1, 5 1, 4 -
New Zealand 1, 3 N/A N/A
Norway *c,i 1, 2, 4 1, 2 , 4 N/A
Panama *d - N/A N/A
Peru *b,c,f,g 1, 2, 5, 7 N/A N/A
Poland 1, 2, 6 N/A 1, 2, 3 Mobilní: 195 Kč měsíčně, lze směrovat SMS na mail. Lze i s neomez. počtem přích. hovorů 85 Kč.
Portugal N/A 1, 4 N/A
Romania 1, 3 1, 3 N/A Nedoporučujeme číslo z Bukureště, blokují. Lze i s neomez. počtem přích. hovorů 85 Kč.
Saudi Arabia *h N/A N/A N/A
Serbia *b,c 1, 2, 5, 7 N/A N/A
Singapore *l 1, 2, 3 N/A N/A
Slovakia *o - N/A N/A Bratislava, Trenčín: 10 Kč a neomez. počet přích. hovorů. Jinak 40 Kč a dva soub. přích. hovory.
Slovenia *f 1, 5 N/A N/A
South Africa *e,g 1, 2, 5, 7 1, 2, 3, 7 1, 2, 3, 7
Spain 1, 2, 4, 7 1, 2, 4, 7 N/A Madrid bez podmínek: Aktivace 340 Kč, měsíčně 210 Kč.
Sweden - - - Mobilní 210 Kč, z měst bez podmínek 65 Kč.
Switzerland *f,g 1, 2, 4 N/A N/A
Taiwan *d N/A N/A N/A
Thailand *d,g 1, 2, 3, 7 1, 2, 3, 7 1, 2, 3, 7
Turkey *f,g,k 1, 2, 3, 7 1, 2, 3, 7 N/A
Ukraine *g 1, 2, 3 N/A - Doporučujeme použít VoIP operátora přímo na Ukrajině. Nabídka je rozumná a též kvůli dobrým cenám pro odchozí hovory a jistotě, že u odchozích hovorů bude číslo zachováno.
United Arab Emirates *h N/A N/A N/A
United Kingdom - - - Bez podmínek, SMS na mobilní číslo lze směrovat do emailu.
Uruguay *h N/A N/A N/A
Venezuela *b,c,d 1, 2, 4 N/A N/A
USA - N/A N/A Pokud na číslo přijde SMS, lze směrovat na email.

  • - Bez podmínek.

  • N/A Číslo není dostupné.

Seznam požadovaných dokumentů:

1

Jméno, obchodní jméno, kontaktní telefonní čísla.

2

Kopie pasu nebo průkazu totožnosti. Pokud probíhá registrace na firmu, certifikát o registraci firmy může být dodán místo kopie pasu nebo občanského průkazu.

3

Adresa kdekoliv.

4

Místní adresa ve stejné zemi jako je objednané číslo.

5

Místní adresa ve stejné oblasti jako je objednané číslo.

6

Místní adresa ve stejném městě jako je objednané číslo.

7

Prokázání adresy (kopie účtu za služby ne starší než šest měsíců).

8

Musí být vyplněn specifický registrační formulář a podepsán žadatelem.

Operátoři si mohou vyžádat i další dokumenty a informace kdykoliv v průběhu registračního procesu.

* a - Mělo by být předloženo osvědčení o registraci společnosti (celosvětové) spolu s kopií pasu nebo průkazu totožnosti a formulářem dokladu o adrese (ne starší než 3 měsíce).

* b - Je třeba poskytnout místní pas nebo kopii průkazu totožnosti.

* c - Pokud se registrace čísla provádí pod názvem společnosti, mělo by být předloženo místní osvědčení o registraci společnosti.

* d - Měl by být poskytnut podrobný popis plánovaného použití čísla.

* e - Kopie pasu nebo průkazu totožnosti: doklad totožnosti Jihoafrické republiky; Jihoafrický biometrický národní průkaz totožnosti; cestovní pas (vydaný jakoukoli zemí).

* f - Následující čísla nelze zaregistrovat pod osobními údaji: Albánie, místní Čína, Japonsko 800, Estonsko národní, Francie místní, Lotyšsko místní, Peru místní, Peru 800, Slovinsko místní, Švýcarsko 800, Turecko.

* g - Pokud se registrace čísla provádí pod názvem společnosti, mělo by být předloženo osvědčení o registraci společnosti spolu s pasem nebo kopií průkazu totožnosti.

* h - Popis zamýšleného použití (LOI) by měl být poskytnut pro Spojené arabské emiráty, Saúdskou Arábii, Uruguay 800, Estonsko a Čínu.

* i - Pokud se registrace čísla provádí pomocí osobních údajů, měl by být poskytnut cestovní pas nebo číslo identifikační dokladu koncového uživatele. Pokud se registrace čísla provádí pod názvem společnosti, mělo by být uvedeno obchodní registrační číslo (IČO).

* j - Pokud se registrace čísla provádí pomocí osobních údajů, měl by být poskytnut cestovní pas nebo identifikační číslo koncového uživatele. Pokud se registrace čísla provádí pod názvem společnosti, mělo by být uvedeno obchodní registrační číslo.

* k - Adresa v dokladu se musí shodovat s adresou v certifikátu nebo průkazu totožnosti.

* l - Adresa v dokladu se musí shodovat s adresou v průkazu totožnosti.

* m - Fotografie zmocněného zástupce, který drží svůj pas/občanský průkaz.

* n - Čísla z Budapest, Debrecen, Miskolc, Szeged bez podmínek, nelze si vybrat číslo.

* o - Slovenská z Bratislava a Trenčín za 10 Kč/měs, z ostatních měst za 40 Kč/měs. Nelze používat pro marketingové hovory.

 
zahranicni_telefonni_cisla.txt · Last modified: 2023/11/10 16:09 by jkment