Telefonní čísla z více jak padesáti zemí na Odorik.cz

Máte dvě možnosti jak používat zahraniční čísla s Odorik.cz

Pořídit si číslo přímo u zahraničního VoIP operátora a nasměrovat na Odorik.cz

Seznam zahraničních operátorů poskytující místní čísla:

SIP přihlašovací údaje, které obdržíte, zadáte na odorik v menu „průvodce nastavením“ → „Vlastní tel. číslo“→„Vlastní telefonní číslo od jiného operátora“. Získáte tak všechny možnosti odoričí ústředny, včetně paralelního vyzvánění.

Pro odchozí hovory přes Odorik můžete požádat o aktivaci CLIpu.

Další země: https://www.localphone.com/prices/incoming_numbers

Nechat si zahraniční číslo zprostředkovat od Odorik.cz

Paušální poplatek za zprostředkování zahraničního čísla činí pro většinu vyspělých zemí činí cca 65 Kč/měsíc vč. DPH.

Nejsme sice první, kdo tuto službu v ČR nabízí, nabízíme ale výrazně nižší cenu a velkou flexibilitu ve směrování hovorů bez jakýchkoli příplatků a plně pod kontrolou zákazníka. http://www.daktela.com/sluzby/hlasove-sluzby#did http://www.axfone.cz/ceny/telekomunikace/zahranicni-cisla/

Zahraniční číslo si můžete sehnat i sami u VoIP operátora v dané zemi. Nějaké tipy jsou zde http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?t=8025. Podmínky, měsíční platby či případnou expiraci kreditů a pod si pak musíte hlídat sami. Číslo pak můžete poslat na uri odoriku (např. 910110006@sip.odorik.cz) a využít tak veškeré flexibility Odoriku pro směrování hovorů. Pokud zahraniční operátor neumí poslat hovor na uri, ale jen předpokládá přímou registraci SIP telefonu, také to není problém. SIP registrační údaje zadáte u nás na webu, v menu „návody a nastavení“ → „Vlastní tel. číslo“→„Vlastní telefonní číslo od jiného operátora“.

Tuto službu používají stovky zákazníků (včetně firemních) bez jakýchkoli technických potíží na straně Odorik.cz

Pro obsloužení hovorů ze zahraničí můžete využít všech možností, které nabízí paralelní zvonění v kombinaci se speciálními čísly. Možné je též přesměrování na skype, na SIP URI a pod.

P.S. Více autoritářské země jako např. Saudská Arábie, Vietnam, část zemí Afriky toto neumožňují. Jinými slovy, ten, kdo by tohle zařídil, v oné zemi příliš riskuje, proto čísla obvykle nikdo neposkytuje a nebo hodně draze s tím, že mohou přestat fungovat (to ale nepíší). Obvykle jsou to právě ty země, do kterých je volání neúměrně drahé.

P.S.2 Pokud by byl zájem, mohli bychom zavést sdílená zahraniční čísla, která by mohlo sdílet více uživatelů podobně, jak nyní u nás existují sdílené osmistovky. Hovory by se směrovaly podle toho, kdo volá. Tato služba by mohla být plně zdarma bez měsíčních poplatků.

Tématem se zabývá také naše fórum: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1134&p=7763

 
zahranicni_telefonni_cisla.txt · Poslední úprava: 2016/11/10 22:03 autor: root