Odorik callback - aplikace (nejen) pro zpětné volání na zařízeních s OS Android

Aplikace má novější verzi odorik callback 2, kteoru doporučuji používat přednostně.

Aplikace Odorik Callback umožňuje sestavit telefonní hovor mezi volaným a Vámi formou zpětného volání. Jednoduše zvolíte kontakt ve svém telefonu, se kterým si přejete hovořit, a aplikace zařídí, aby Vás Odorik spojil s volaným. Za příchozí hovor na Váš telefon neplatíte svému (GSM) operátorovi a díky tomu můžete výrazně ušetřit v poměru k ceně, kterou byste jinak platili za odchozí hovor u svého operátora. Hovor objednaný formou zpětného volání je na Odoriku realizován jako dva současně probíhající hovory a podle toho jej také účtujeme. Typicky jde vždy o složení hovorů:

  • Odorik.cz → Váš (GSM) operátor
  • Odorik.cz → Volaný

Průvodce nastavením aplikace

  • po nastavení již lze aplikaci použít

Integrace programu do telefonu

Chcete, aby Vám to nabídlo volání přes odorik, když si vyberete, že chcete volat nějaký kontakt? Bohužel neexistuje žádný spolehlivý způsob, který by fungoval na všech telefonech. Proto jsou ohledně integrace v menu dvě volby. Jsou to poslední dvě položky v menu nastavení, zkuste tedy, jestli změnou těchto nastavení se nebude aplikace chovat pro Vás vhodněji.

Řešením může být též používat jiný než výrobcem dodávaný program na vytáčení čísel. Např. ExDialer - ten umožní vybrat aplikaci, která provede vlastní “volání”.

Mohlo by Vás zajímat

Odkaz na forum

Privacy policy - Zásady ochrany osobních údajů

Samotná aplikace uživatelovi data, ke kterým se dostane nikam skrytě nekopíruje ani neukládá, komunikuje se službou Odorik.cz výhradně přes veřejné API a jen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo zjevné a očekávané funkcionality - tedy umožňuje alternativní a přitom pohodlné spojování telefonních hovorů.

Aplikace Odorik callback vyžaduje povolení následujících práv:

  • čtení kontaktů - aby bylo možné vybírat telefonní čísla z kontaktů uložených v telefonu pro uskutečnění hovoru, případné uložení vybraného čísla do rychlých kontaktů
  • přesměrování odchozích hovorů - aby bylo možné vytáčet hovory přes Odorik callback z běžného telefonního seznamu
  • přímé volání na telefonní čísla - aby bylo možné z aplikace vytáčet i běžné hovory. Používá se při volbě “běžný hovor”, nebo přesměrované volání.
  • odesílání SMS zpráv - zpětné volání je možné objednávat i pomocí SMS, pro aktivaci této možnosti je nutné vyplnit PIN služby Odorik.
 
odorik_callback_pro_android.txt · Last modified: 2019/03/19 20:11 (external edit)