=

Telefony vhodné pro volání přes internet - rozdělení podle operačního systému

Jak zjistím, jaký operační systém má můj telefon?

  • Na mobilmania.cz v sekci Katalog mobilů vyberu výrobce a typ.
  • Pokud na telefonu není napsáno, o jaký typ se jedná, bude to napsáno pod baterií.
  • U chytrých mobilů typ najdu v Informace o telefonu.
  • Typ operačního systému najdu v sekci Programová výbava.

Telefony bez OS

Jsou obvykle za cenu do 2000 Kč. Nelze na ně nic instalovat s výjimkou aplikací v Javě. Java aplikace neumožňují volání přes internet. Pokud si platíte internet, můžete si nahrát naši java aplikaci na zpětné volání. Lze použít jen různé způsoby zpětného volání. Nelze tedy volat přes internet nebo wifi.

OS Android

OS android používají různí výrobci, např. HTC, Samsung, LG. Pro volání přímo přes SIP doporučujeme použít CSipSimple nebo Zoiper. Vyskytnou-li se nějaké potíže, můžete zkusit volání přes mizudroid, utalk nebo Skype. Volat přes internet lze, pokud jste v dosahu 3G nebo Wifi.

Ne u všech typů a kombinací je kvalita zvuku ideální. Obecně platí, že je vždy lepší mít v Android telefonu co nejvýkonnější procesor, problémy s kvalitou hovorů potom nejsou tak časté.

Pro objednání zpětného volání v místech, kde není internet, můžete využít na Androidu naši aplikaci (bez reklamy, zdarma).

iPhone

Z Apple Store lze stáhnout aplikace, které podporují SIP nebo IAX. Použít lze jakoukoli. Lze doporučit placenou aplikaci Bria nebo Zoiper.

V každém případě lze na iPhone nainstalovat i Skype a volat tak pomocí wifi, nebo 3G/LTE signálu.

|telefony Nokia S40 podporujících volání přes internet (VoIP SIP) s Odorik.cz

Nokia Series 40

Z řady nokia s40 mají podporu volání přes internet jen některé telefony. Volání je ale pak plně rovnocenné volání přes GSM.

U všech telefonů S40 ale funguje naše java aplikace na zpětné volání. Nutné je jen připojení k internetu. Ta se hodí i jako doplněk, pokud zrovna nemáte dostatečně kvalitní signál pro přímé volání přes internet. Aplikaci najdete ke stažení po přihlášení v menu návody a nastavení → zpětné volání → Zpětné volání objednané java aplikací v mobilu.

OS Symbian / S60 Series

Některé telefony s OS Symbian přímo podporují SIP.

Návody, jak nastavit zařízení Nokia na protokol SIP. Nokie využívají vnitřní zabudované zvukové filtry, a proto pokud je kvalita signálu dobrá, je i hovor velmi kvalitní, většinou nerozeznatelný od běžného hovoru přes GSM. Funguje zde i java aplikace pro android, třeba program coolback pro zpětné volání.

Pokud Váš telefon s OS Symbian nemá přímou podporu SIP, lze vždy instalovat alespoň Skype, Fring, Nimbuzz.

Skype je asi nejjednodušší a nejpřímější volba, vyžaduje však kvalitní 3G pokrytí.

Windows phone

Windows phone je překvapivě jiná platforma než starší téměř nepoužívaná platforma Windows mobile. K dispozici je skype. Přes skype je možné volat i za kredit u Odorik.cz. www.odorik.cz/skype Na WP Store najdete aplikaci Zoiper nebo Adoresoftphone.

Ukázkové video na youtube

Jak poznáte, jaký telefon vlastně máte či jaký si koupit?

Máte-li dotaz, ptejte se na našem Odorik fóru

Soubory pro mobilní telefony ke stažení

 
mobilnitelefony.txt · Last modified: 2018/10/09 10:00 (external edit)